Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo wil dat ON-presentatrice Blommestijn filmpje verwijdert

Jumbo wil dat ON-presentatrice Blommestijn filmpje verwijdert

VEGHEL (ANP) - Jumbo wil dat Ongehoord Nederland-presentatrice Raisa Blommestijn het promotiefilmpje dat ze opnam in een vestiging van de supermarktketen verwijdert. "Jumbo wordt nu zonder onze toestemming gebruikt voor een politieke boodschap, daarom zullen we haar benaderen om de publicaties te verwijderen op social kanalen", reageert een woordvoerster van de onderneming.

In het filmpje op sociale media kondigt Blommestijn de terugkeer van opinieprogramma Ongehoord Nieuws aan. Daarin loopt ze met een winkelwagentje door een Jumbo en noemt ze de in haar ogen "totaal bizarre" prijzen van enkele producten.

"Als het aan deze regering ligt, gaan we straks nog meer betalen voor onze boodschappen. Dan gaat het btw-tarief omhoog van 21 naar 21,4 procent. Ons geld wordt uitgegeven aan Afrika, de opvang van talloze kansloze migranten en de klimaatwaanzin. Het wordt hoog tijd dat u dit geluid weer gaat horen op de NPO", zegt Blommestijn in het filmpje.

Geen toestemming

Jumbo zegt niet op de hoogte te zijn gesteld van het opnemen van de video. "We hebben ook geen toestemming gegeven. We hebben de afspraak dat media ons vooraf informeren en overleggen voor akkoord voor opnames bij en samen met Jumbo", luidt de reactie.

Op sociale media vonden mensen dat het leek alsof Jumbo op deze manier een podium gaf aan Blommestijn. In die verontwaardiging speelt ook mee dat de 30-jarige presentatrice in december is veroordeeld voor het beledigen van bevolkingsgroepen.

Meer uit Financieel

Inspectie: blusschuim bij bedrijven bevat te vaak verboden PFAS

DEN HAAG (ANP) - Veel bedrijven maken nog gebruik van PFAS-houdend blusschuim in hun brandblusinstallaties. Vanwege risico's voor milieu en gezondheid heeft de Europese Unie een stapsgewijs verbod hierop ingevoerd, maar inspecties laten nu zien dat veel bedrijven te laat starten met de overstap naar PFAS-vrij blusschuim.

17 minuten geleden
Datacenters blijven operationeel bij aanhoudende droogte

AMSTERDAM (ANP) - Datacenters hebben geen last van de aanhoudende droogte in Nederland. Dat verzekert Stijn Grove, directeur van brancheorganisatie Dutch Datacenter Association. "Datacenters blijven altijd operationeel, ook zonder wateraansluiting, daar zijn de systemen op ingericht."

36 minuten geleden
Betaalbedrijf PayPal stijgt op Wall Street na overnameberichten

NEW YORK (ANP) - PayPal behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Betaalverwerkingsbedrijf Stripe en investeerder Advent International zouden een bod van ruim 53 miljard dollar hebben uitgebracht op het betaalbedrijf, meldde persbureau Reuters op basis van bronnen. De twee partijen zouden gezamenlijk eigenaar worden van PayPal en het bedrijf niet opsplitsen, maar elk een gelijk aandeel krijgen.

1 uur geleden
Aanhoudende droogte kan problemen opleveren voor papierindustrie

HOOFDDORP (ANP) - De papierindustrie ondervindt op dit moment nog geen grote problemen als gevolg van de droogte. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse papier- en kartonfabrieken (VNP) desgevraagd aan ANP weten. Als de droogte aanhoudt, kan dit echter wel grote gevolgen hebben, aldus de belangenvereniging. "De papierindustrie heeft water nodig om te kunnen produceren en beschikt daarvoor niet over een reëel alternatief."

1 uur geleden
Duitsland trekt miljarden uit om energierekeningen te verlagen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering komt volgend jaar met een steunpakket van 13,3 miljard euro om de energierekening van bedrijven en huishoudens te verlagen. Het pakket wordt gefinancierd uit het Klimaat- en Transitiefonds (KTF), maakte het ministerie van Financiën woensdag bekend.

2 uur geleden
Japanse restaurants vrezen tekorten na cyberaanval op leverancier

TOKIO (ANP/AFP) - Restaurantketens in Japan als KFC waarschuwen voor mogelijke tekorten en winkelsluitingen vanwege een cyberaanval op een fabrikant van diepvriesproducten. Nichirei, de grootste leverancier van diepvriesvoeding in Japan, meldde woensdag dat het bedrijf slachtoffer is geworden van een cyberaanval, waardoor de leveringen aan klanten zijn verstoord.

2 uur geleden
Chemieconcern BASF verhoogt winstverwachting door hogere prijzen

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF is positiever geworden over de winst dit jaar, mede dankzij prijsverhogingen. Dat meldde de grootste chemieproducent van Europa bij de publicatie van de voorlopige kwartaalresultaten.

3 uur geleden