Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo wil dat ON-presentatrice Blommestijn filmpje verwijdert

Jumbo wil dat ON-presentatrice Blommestijn filmpje verwijdert

VEGHEL (ANP) - Jumbo wil dat Ongehoord Nederland-presentatrice Raisa Blommestijn het promotiefilmpje dat ze opnam in een vestiging van de supermarktketen verwijdert. "Jumbo wordt nu zonder onze toestemming gebruikt voor een politieke boodschap, daarom zullen we haar benaderen om de publicaties te verwijderen op social kanalen", reageert een woordvoerster van de onderneming.

In het filmpje op sociale media kondigt Blommestijn de terugkeer van opinieprogramma Ongehoord Nieuws aan. Daarin loopt ze met een winkelwagentje door een Jumbo en noemt ze de in haar ogen "totaal bizarre" prijzen van enkele producten.

"Als het aan deze regering ligt, gaan we straks nog meer betalen voor onze boodschappen. Dan gaat het btw-tarief omhoog van 21 naar 21,4 procent. Ons geld wordt uitgegeven aan Afrika, de opvang van talloze kansloze migranten en de klimaatwaanzin. Het wordt hoog tijd dat u dit geluid weer gaat horen op de NPO", zegt Blommestijn in het filmpje.

Geen toestemming

Jumbo zegt niet op de hoogte te zijn gesteld van het opnemen van de video. "We hebben ook geen toestemming gegeven. We hebben de afspraak dat media ons vooraf informeren en overleggen voor akkoord voor opnames bij en samen met Jumbo", luidt de reactie.

Op sociale media vonden mensen dat het leek alsof Jumbo op deze manier een podium gaf aan Blommestijn. In die verontwaardiging speelt ook mee dat de 30-jarige presentatrice in december is veroordeeld voor het beledigen van bevolkingsgroepen.

Meer uit Financieel

IEA verwacht lagere vraag naar olie door hogere prijzen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft de verwachting voor de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verder verlaagd. Het in Parijs gevestigde agentschap wijst daarbij op de recente escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten en de opnieuw stijgende brandstofprijzen.

1 uur geleden
Recordprijs diesel in VS voert druk op richting verkiezingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.

2 uur geleden
Oordeel ACM brengt treindienst Arriva naar Parijs dichterbij

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na drie verliesdagen op rij

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Micron beloont personeel in Taiwan met forse bonus

BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).

4 uur geleden
Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

5 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

6 uur geleden