Jumbo-Visma zwijgt over mogelijke Giro-deelname Dumoulin
DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma wil niet zeggen of Tom Dumoulin de Giro d'Italia gaat rijden. Diverse media melden dat de 31-jarige Limburger op 6 mei in de Hongaarse hoofdstad Boedapest aan de start staat van de Ronde van Italië. Een woordvoerder van de Nederlandse ploeg wil dat niet bevestigen. Dumoulin won de Giro in 2017, een jaar later eindigde hij als tweede achter de Brit Chris Froome.
Jumbo-Visma houdt volgende week dinsdag in Spanje de ploegpresentatie. De teamleiding maakt dan meer bekend over de invulling van de afvaardiging in de grote rondes. De Sloveen Primoz Roglic is de beoogde kopman voor de Tour de France. De Sloveen was in 2020 dicht bij de eindzege, maar hij werd toen op de voorlaatste dag afgetroefd door zijn landgenoot Tadej Pogacar. Afgelopen jaar moest Roglic de Tour al vroeg verlaten na een valpartij. Hij won wel voor het derde jaar op rij de Ronde van Spanje.
Dumoulin besloot begin vorig jaar voor onbepaalde tijd te stoppen met wielrennen, omdat hij het plezier in zijn sport was verloren. Hij maakte echter begin juni in Zwitserland al weer zijn rentree en won op de Olympische Spelen zilver op de tijdrit. De Limburger moest in september zijn seizoen beëindigen vanwege een polsbreuk. Dumoulin liet onlangs weten dat hij in 2022 graag weer voor het klassement wil gaan in een grote ronde.
De Giro begint met drie ritten in Hongarije, waarna de renners in Italië verdergaan.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
4 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
14 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
19 uur geleden