Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma zwijgt over mogelijke Giro-deelname Dumoulin

Jumbo-Visma zwijgt over mogelijke Giro-deelname Dumoulin

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma wil niet zeggen of Tom Dumoulin de Giro d'Italia gaat rijden. Diverse media melden dat de 31-jarige Limburger op 6 mei in de Hongaarse hoofdstad Boedapest aan de start staat van de Ronde van Italië. Een woordvoerder van de Nederlandse ploeg wil dat niet bevestigen. Dumoulin won de Giro in 2017, een jaar later eindigde hij als tweede achter de Brit Chris Froome.

Jumbo-Visma houdt volgende week dinsdag in Spanje de ploegpresentatie. De teamleiding maakt dan meer bekend over de invulling van de afvaardiging in de grote rondes. De Sloveen Primoz Roglic is de beoogde kopman voor de Tour de France. De Sloveen was in 2020 dicht bij de eindzege, maar hij werd toen op de voorlaatste dag afgetroefd door zijn landgenoot Tadej Pogacar. Afgelopen jaar moest Roglic de Tour al vroeg verlaten na een valpartij. Hij won wel voor het derde jaar op rij de Ronde van Spanje.

Dumoulin besloot begin vorig jaar voor onbepaalde tijd te stoppen met wielrennen, omdat hij het plezier in zijn sport was verloren. Hij maakte echter begin juni in Zwitserland al weer zijn rentree en won op de Olympische Spelen zilver op de tijdrit. De Limburger moest in september zijn seizoen beëindigen vanwege een polsbreuk. Dumoulin liet onlangs weten dat hij in 2022 graag weer voor het klassement wil gaan in een grote ronde.

De Giro begint met drie ritten in Hongarije, waarna de renners in Italië verdergaan.

Meer uit Sport

Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

56 minuten geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

16 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

23 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 dag geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 dag geleden