Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma zwijgt over mogelijke Giro-deelname Dumoulin

Jumbo-Visma zwijgt over mogelijke Giro-deelname Dumoulin

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma wil niet zeggen of Tom Dumoulin de Giro d'Italia gaat rijden. Diverse media melden dat de 31-jarige Limburger op 6 mei in de Hongaarse hoofdstad Boedapest aan de start staat van de Ronde van Italië. Een woordvoerder van de Nederlandse ploeg wil dat niet bevestigen. Dumoulin won de Giro in 2017, een jaar later eindigde hij als tweede achter de Brit Chris Froome.

Jumbo-Visma houdt volgende week dinsdag in Spanje de ploegpresentatie. De teamleiding maakt dan meer bekend over de invulling van de afvaardiging in de grote rondes. De Sloveen Primoz Roglic is de beoogde kopman voor de Tour de France. De Sloveen was in 2020 dicht bij de eindzege, maar hij werd toen op de voorlaatste dag afgetroefd door zijn landgenoot Tadej Pogacar. Afgelopen jaar moest Roglic de Tour al vroeg verlaten na een valpartij. Hij won wel voor het derde jaar op rij de Ronde van Spanje.

Dumoulin besloot begin vorig jaar voor onbepaalde tijd te stoppen met wielrennen, omdat hij het plezier in zijn sport was verloren. Hij maakte echter begin juni in Zwitserland al weer zijn rentree en won op de Olympische Spelen zilver op de tijdrit. De Limburger moest in september zijn seizoen beëindigen vanwege een polsbreuk. Dumoulin liet onlangs weten dat hij in 2022 graag weer voor het klassement wil gaan in een grote ronde.

De Giro begint met drie ritten in Hongarije, waarna de renners in Italië verdergaan.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

4 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

5 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

5 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

5 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

5 uur geleden