Jumbo-Visma ziet tactiek met Van Aert mislukken
LONGWY (ANP) - Jumbo-Visma zag de beoogde tactiek met een aanval van geletruidrager Wout van Aert mislukken in de zesde etappe van de Tour de France. De Sloveen Tadej Pogacar won de rit in Longwy en nam de gele trui over van de Belg van de Nederlandse ploeg, die na een lange aanval werd teruggepakt en op achterstand binnenkwam.
"Wout had iets in zijn hoofd, dat wisten wij", vertelde ploeggenoot Steven Kruijswijk bij de NOS. "Hij wilde in de kopgroep de kans creëren om de etappe te winnen. Ik denk dat hij de eerste anderhalf uur het peloton gesloopt heeft."
De aanval van Van Aert zorgde ervoor dat de andere renners van Jumbo-Visma niet hoefden te controleren in het peloton. "We wisten dat het heel moeilijk zou worden als we de hele dag zouden moeten controleren en dat dat met de dagen die nog komen bijna onmogelijk zou zijn."
"Het plan was goed, de uitvoering kwam aardig in de buurt, maar we kunnen het niet zo maar regelen met 22 ploegen in het peloton", beschreef Kruijswijk de tactiek van de ploeg. "Achteraf kun je zeggen dat we Wout naar de aankomst hadden moeten rijden, maar of we daar dan met Wout voor de overwinning hadden gereden is maar de vraag. Morgen op La Planche des Belles Filles had hij toch afscheid genomen van de gele trui, dan maar groots afscheid nemen."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
6 uur geleden