
Jumbo-Visma wil er in Parijs-Nice gelijk staan met Roglic
SAINT-CYR-L'ÉCOLE (ANP) - Jumbo-Visma gaat met Primoz Roglic voor de eindzege in de rittenkoers Parijs-Nice. De Sloveen wil er in zijn eerste wedstrijd in 2021 meteen staan. "Ik wil de komende wedstrijden de beste versie van mijzelf laten zien. Ik wil echt op alle vlakken vooruitgang boeken."
Hoe goed hij is na het trainingskamp op Tenerife, daar is Roglic voorzichtig over. Zijn laatste wedstrijd vorig seizoen was de Ronde van Spanje, die hij voor de tweede keer op zijn naam schreef. "In het begin van het seizoen is het altijd even aankijken hoe alles gaat lopen. De nieuwe fiets bevalt goed en de schijfremmen zijn een stap vooruit. Daarnaast heb ik heb vertrouwen in de ploeg. Toen ik zag hoe goed de jongens in de UAE Tour reden, kon ik niet wachten op de start van het seizoen."
De ploegleiding noemt de Franse 'rittenkoers naar de zon' het eerste grote doel van 2021. "We gaan voor de winst met Roglic in het klassement. Na de derde en vierde etappe kunnen we kijken of we een voorsprong moeten verdedigen of juist de laatste etappes de aanval in moeten zetten", aldus ploegleider Grischa Niermann.
Vlakke rit
Sam Oomen maakt in Parijs-Nice zijn debuut voor Jumbo-Visma. "Als ik onze kopman bij kan staan en daarnaast weer kan vertrouwen op mijn lichaam, dan is dat een geslaagde start van 2021", zegt Oomen, die overkwam van Sunweb.
Paris-Nice begint zondag met een nagenoeg vlakke rit. Het parcours kent één individuele tijdrit van 14 kilometer en vier etappes voor de klimmers, waarvan twee met aankomst bergop. De zevende etappe eindigt met een slotklim van zestien kilometer naar Valdeblore la Colmiane.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
5 uur geleden