Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma verlengt contract wielrenner Van Aert tot eind 2024

Jumbo-Visma verlengt contract wielrenner Van Aert tot eind 2024

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma heeft het contract van Wout van Aert (26) opengebroken en verlengd tot eind 2024. De verbintenis van de Belgische renner liep aan het einde van dit jaar af.

"Ik wilde het zelf heel graag omdat ik hier echt wel een stuk beter ben geworden. Ik denk dat iedereen heeft kunnen zien dat ik de afgelopen jaren enorme stappen vooruit heb gezet als renner. Ik was telkens in vorm op de momenten dat ik het wilde", aldus Van Aert, die tijdens de afgelopen editie van de Tour de France twee etappes - de vijfde en de zevende - wist te winnen. De Belg won ook Milaan-Sanremo en Strade Bianche. Op de WK in Italiƫ pakte hij twee keer zilver, in de tijdrit en de wegwedstrijd. In de Ronde van Vlaanderen werd Van Aert in de sprint om de winst geklopt door Mathieu van der Poel.

"De beslissing dat ik wilde bijtekenen, was eigenlijk vrij snel duidelijk in mijn hoofd. Natuurlijk spelen er dan ook andere dingen en heeft dat wat tijd gevraagd. De intentie was van twee kanten goed en ik had er wel vertrouwen in dat dat in orde ging komen. Ik ben heel blij dat ik in deze vertrouwde omgeving verder successen kan najagen."

Derde seizoen

Van Aert begint aan zijn derde seizoen bij Jumbo-Visma, dat momenteel op trainingsstage is in Spanje. "Wout heeft zich ontpopt tot een geweldige smaakmaker in het wielrennen, een ster zou ik wel willen zeggen", aldus sportief directeur Merijn Zeeman. "Hij is iemand die de sport leuker maakt om naar te kijken. Dat dat binnen Team Jumbo-Visma is en dat hij nog jarenlang in geel-zwart rijdt, vinden we geweldig en daar zijn we heel trots op."

Zeeman: "Onze ploeg is de laatste jaren continu in ontwikkeling geweest. Dat geldt ook voor de ploeg rondom Wout in het voorjaar. Ik denk dat de analyse vorig jaar was dat de ondersteuning onvoldoende was. Daar zijn we mee in ontwikkeling. Dat zal de komende jaren verdergaan. Om ook op dat vlak sterker te worden en Wout de ondersteuning te geven die hij nodig heeft."

Van Aert kwam eind 2018 over van de Belgische ploeg Veranda's Willems-Crelan. Hij is nu de nummer 3 van de wereld, achter Primoz Roglic en Tadej Pogacar.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

14 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

15 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

15 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

15 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

16 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

17 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

19 uur geleden