Jumbo-Visma verder in de Tour de France zonder Roglic
RODEZ (ANP) - Jumbo-Visma moet het voor de rest van de Tour de France doen zonder Primoz Roglic. De 32-jarige Sloveen ging niet meer van start in de vijftiende etappe van Rodez naar Carcassonne. "Om mijn verwondingen goed te laten genezen, hebben we besloten dat ik vandaag niet meer zal starten", liet Roglic via het team al voor de start weten.
"Ik ben trots op mijn bijdrage aan de huidige stand en ik heb er vertrouwen in dat het team onze ambities voor het geel en groen zal realiseren. Iedereen bedankt voor de steun", zei de Sloveense klassementsrenner.
Geletruidrager Jonas Vingegaard van de ploeg is daarmee een belangrijke helper kwijtgeraakt. Roglic speelde geen rol meer in het algemeen klassement. Hij stond 21e op 33,39 minuten van zijn Deense ploeggenoot.
Vijfde etappe
Roglic, de nummer 2 uit de Tour de France van 2020 en een van de twee kopmannen van zijn ploeg in deze Tour, kwam ten val in de vijfde etappe door een rondslingerende hooibaal en daarbij schoot zijn schouder uit de kom. Hij zette die zelf terug. In de dagen erna sprak de Sloveen van pijn in zijn rug.
De klassementsrenner van de Nederlandse ploeg stapte in de Tour van 2021 ook af als gevolg van zijn verwondingen door een valpartij. Toen won hij later in het jaar voor de derde keer de Ronde van Spanje.
Roglic is de eerste renner van Jumbo-Visma die afstapt. Vingegaard heeft nog zes ploeggenoten, onder wie Steven Kruijswijk.
Gesprek
"Primoz was niet erg blij met het besluit en ook voor het team is het lastig. Maar we hebben een goed gesprek gehad in de bus en de stemming is goed", zei ploegleider Frans Maassen bij Eurosport. "Vorig jaar eindigden we ook maar met vier renners in de Tour en waren nog altijd een van de beste teams. Er is nog altijd veel zelfvertrouwen."
Volgens de ploegleider had de Sloveen het lastig in de afgelopen dagen. "Iedere keer als hij in de bus kwam had hij het zwaar gehad. Het is niet leuk om een grote kampioen op die manier te zien. Hij werd gisteren na de start gelost. Ik dacht eerst dat hij het rustig aan deed, maar hij zei later dat hij zich niet goed voelde en aan het afzien was geweest."
Het is nog niet zeker dat Roglic zich nu gaat richten op de Vuelta die op 19 augustus start in Utrecht. "Normaal gesproken wel", zegt Maassen, "maar het is te vroeg om dat besluit nu te nemen. Hij moet eerst herstellen en dan maken we een nieuw plan."
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
12 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
12 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
14 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
14 uur geleden