Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma verder in de Tour de France zonder Roglic

Jumbo-Visma verder in de Tour de France zonder Roglic

RODEZ (ANP) - Jumbo-Visma moet het voor de rest van de Tour de France doen zonder Primoz Roglic. De 32-jarige Sloveen ging niet meer van start in de vijftiende etappe van Rodez naar Carcassonne. "Om mijn verwondingen goed te laten genezen, hebben we besloten dat ik vandaag niet meer zal starten", liet Roglic via het team al voor de start weten.

"Ik ben trots op mijn bijdrage aan de huidige stand en ik heb er vertrouwen in dat het team onze ambities voor het geel en groen zal realiseren. Iedereen bedankt voor de steun", zei de Sloveense klassementsrenner.

Geletruidrager Jonas Vingegaard van de ploeg is daarmee een belangrijke helper kwijtgeraakt. Roglic speelde geen rol meer in het algemeen klassement. Hij stond 21e op 33,39 minuten van zijn Deense ploeggenoot.

Vijfde etappe

Roglic, de nummer 2 uit de Tour de France van 2020 en een van de twee kopmannen van zijn ploeg in deze Tour, kwam ten val in de vijfde etappe door een rondslingerende hooibaal en daarbij schoot zijn schouder uit de kom. Hij zette die zelf terug. In de dagen erna sprak de Sloveen van pijn in zijn rug.

De klassementsrenner van de Nederlandse ploeg stapte in de Tour van 2021 ook af als gevolg van zijn verwondingen door een valpartij. Toen won hij later in het jaar voor de derde keer de Ronde van Spanje.

Roglic is de eerste renner van Jumbo-Visma die afstapt. Vingegaard heeft nog zes ploeggenoten, onder wie Steven Kruijswijk.

Gesprek

"Primoz was niet erg blij met het besluit en ook voor het team is het lastig. Maar we hebben een goed gesprek gehad in de bus en de stemming is goed", zei ploegleider Frans Maassen bij Eurosport. "Vorig jaar eindigden we ook maar met vier renners in de Tour en waren nog altijd een van de beste teams. Er is nog altijd veel zelfvertrouwen."

Volgens de ploegleider had de Sloveen het lastig in de afgelopen dagen. "Iedere keer als hij in de bus kwam had hij het zwaar gehad. Het is niet leuk om een grote kampioen op die manier te zien. Hij werd gisteren na de start gelost. Ik dacht eerst dat hij het rustig aan deed, maar hij zei later dat hij zich niet goed voelde en aan het afzien was geweest."

Het is nog niet zeker dat Roglic zich nu gaat richten op de Vuelta die op 19 augustus start in Utrecht. "Normaal gesproken wel", zegt Maassen, "maar het is te vroeg om dat besluit nu te nemen. Hij moet eerst herstellen en dan maken we een nieuw plan."

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

2 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

11 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

12 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

15 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

16 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

16 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

17 uur geleden