
Jumbo-Visma verder in de Tour de France zonder Roglic
RODEZ (ANP) - Jumbo-Visma moet het voor de rest van de Tour de France doen zonder Primoz Roglic. De 32-jarige Sloveen ging niet meer van start in de vijftiende etappe van Rodez naar Carcassonne. "Om mijn verwondingen goed te laten genezen, hebben we besloten dat ik vandaag niet meer zal starten", liet Roglic via het team al voor de start weten.
"Ik ben trots op mijn bijdrage aan de huidige stand en ik heb er vertrouwen in dat het team onze ambities voor het geel en groen zal realiseren. Iedereen bedankt voor de steun", zei de Sloveense klassementsrenner.
Geletruidrager Jonas Vingegaard van de ploeg is daarmee een belangrijke helper kwijtgeraakt. Roglic speelde geen rol meer in het algemeen klassement. Hij stond 21e op 33,39 minuten van zijn Deense ploeggenoot.
Vijfde etappe
Roglic, de nummer 2 uit de Tour de France van 2020 en een van de twee kopmannen van zijn ploeg in deze Tour, kwam ten val in de vijfde etappe door een rondslingerende hooibaal en daarbij schoot zijn schouder uit de kom. Hij zette die zelf terug. In de dagen erna sprak de Sloveen van pijn in zijn rug.
De klassementsrenner van de Nederlandse ploeg stapte in de Tour van 2021 ook af als gevolg van zijn verwondingen door een valpartij. Toen won hij later in het jaar voor de derde keer de Ronde van Spanje.
Roglic is de eerste renner van Jumbo-Visma die afstapt. Vingegaard heeft nog zes ploeggenoten, onder wie Steven Kruijswijk.
Gesprek
"Primoz was niet erg blij met het besluit en ook voor het team is het lastig. Maar we hebben een goed gesprek gehad in de bus en de stemming is goed", zei ploegleider Frans Maassen bij Eurosport. "Vorig jaar eindigden we ook maar met vier renners in de Tour en waren nog altijd een van de beste teams. Er is nog altijd veel zelfvertrouwen."
Volgens de ploegleider had de Sloveen het lastig in de afgelopen dagen. "Iedere keer als hij in de bus kwam had hij het zwaar gehad. Het is niet leuk om een grote kampioen op die manier te zien. Hij werd gisteren na de start gelost. Ik dacht eerst dat hij het rustig aan deed, maar hij zei later dat hij zich niet goed voelde en aan het afzien was geweest."
Het is nog niet zeker dat Roglic zich nu gaat richten op de Vuelta die op 19 augustus start in Utrecht. "Normaal gesproken wel", zegt Maassen, "maar het is te vroeg om dat besluit nu te nemen. Hij moet eerst herstellen en dan maken we een nieuw plan."
Meer uit Sport
LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
17 uur geledenLILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.
18 uur geleden