Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma verder in de Tour de France zonder Roglic

Jumbo-Visma verder in de Tour de France zonder Roglic

RODEZ (ANP) - Jumbo-Visma moet het voor de rest van de Tour de France doen zonder Primoz Roglic. De 32-jarige Sloveen ging niet meer van start in de vijftiende etappe van Rodez naar Carcassonne. "Om mijn verwondingen goed te laten genezen, hebben we besloten dat ik vandaag niet meer zal starten", liet Roglic via het team al voor de start weten.

"Ik ben trots op mijn bijdrage aan de huidige stand en ik heb er vertrouwen in dat het team onze ambities voor het geel en groen zal realiseren. Iedereen bedankt voor de steun", zei de Sloveense klassementsrenner.

Geletruidrager Jonas Vingegaard van de ploeg is daarmee een belangrijke helper kwijtgeraakt. Roglic speelde geen rol meer in het algemeen klassement. Hij stond 21e op 33,39 minuten van zijn Deense ploeggenoot.

Vijfde etappe

Roglic, de nummer 2 uit de Tour de France van 2020 en een van de twee kopmannen van zijn ploeg in deze Tour, kwam ten val in de vijfde etappe door een rondslingerende hooibaal en daarbij schoot zijn schouder uit de kom. Hij zette die zelf terug. In de dagen erna sprak de Sloveen van pijn in zijn rug.

De klassementsrenner van de Nederlandse ploeg stapte in de Tour van 2021 ook af als gevolg van zijn verwondingen door een valpartij. Toen won hij later in het jaar voor de derde keer de Ronde van Spanje.

Roglic is de eerste renner van Jumbo-Visma die afstapt. Vingegaard heeft nog zes ploeggenoten, onder wie Steven Kruijswijk.

Gesprek

"Primoz was niet erg blij met het besluit en ook voor het team is het lastig. Maar we hebben een goed gesprek gehad in de bus en de stemming is goed", zei ploegleider Frans Maassen bij Eurosport. "Vorig jaar eindigden we ook maar met vier renners in de Tour en waren nog altijd een van de beste teams. Er is nog altijd veel zelfvertrouwen."

Volgens de ploegleider had de Sloveen het lastig in de afgelopen dagen. "Iedere keer als hij in de bus kwam had hij het zwaar gehad. Het is niet leuk om een grote kampioen op die manier te zien. Hij werd gisteren na de start gelost. Ik dacht eerst dat hij het rustig aan deed, maar hij zei later dat hij zich niet goed voelde en aan het afzien was geweest."

Het is nog niet zeker dat Roglic zich nu gaat richten op de Vuelta die op 19 augustus start in Utrecht. "Normaal gesproken wel", zegt Maassen, "maar het is te vroeg om dat besluit nu te nemen. Hij moet eerst herstellen en dan maken we een nieuw plan."

Meer uit Sport

Alcaraz naar de finale van zeer lucratieve Six Kings Slam

RIYAD (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van de zeer lucratieve Six Kings Slam bereikt. De Spanjaard was donderdag in de halve eindstrijd in twee sets te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, van wie hij onlangs nog verloor bij de Laver Cup: 6-4 6-2. De andere halve finale gaat tussen Jannik Sinner en Novak Djokovic. De finale staat zaterdag in Riyad op het programma.

19 minuten geleden
Hayter snelste in tijdrit en klassementsleider Tour of Holland

ETTEN-LEUR (ANP) - De Brit Ethan Hayter heeft in Etten-Leur de tijdrit van de Tour of Holland gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step, die dinsdag ook al de proloog op zijn naam had geschreven, pakte ook weer de leiding in het algemeen klassement. De Zweed Jakob Söderqvist kwam in Etten-Leur op ruim 3 seconden als tweede over de streep in het Noord-Brabantse dorp.

4 uur geleden
Teruggekeerde Li Jie helpt tafeltennissters naar kwartfinales EK

ZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben zich geplaatst voor de laatste acht van het EK voor landenteams. De teruggekeerde routinier Li Jie was met twee zeges belangrijk voor Oranje in de achtste finale tegen Tsjechië: 3-1. Britt Eerland won ook, Shuohan Men verloor. Oranje treft Polen vrijdag in de kwartfinales.

5 uur geleden
Topatleet Cheptegei waagt overstap van de baan naar de marathon

AMSTERDAM (ANP) - Toploper Joshua Cheptegei wil de overstap van de baan naar de marathon maken. Dat zei de wereldrecordhouder op zowel de 5000 meter als de 10.000 meter donderdag bij de persconferentie in aanloop naar de marathon van Amsterdam.

6 uur geleden
Marathon van Amsterdam in 2026 mogelijk terug in stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de marathon van Amsterdam verwacht dat er begin volgend jaar een besluit valt over de mogelijke terugkeer naar het centrum van de stad. Dat zei wedstrijddirecteur René Wit bij de persconferentie van de marathon van Amsterdam die zondag wordt gehouden.

6 uur geleden
Zwemkampioene Titmus (25) verrast met besluit om te stoppen

SYDNEY (ANP/DPA) - Viervoudig olympisch kampioene Ariarne Titmus heeft de zwemwereld verrast door definitief te stoppen. De 25-jarige Australische nam na de Olympische Spelen van Parijs al een pauze en voelt zich nu "voldaan, tevreden en gelukkig".

10 uur geleden
Opgeleefde Verstappen wil in Austin 'nog iets beter presteren'

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen hoopt zijn goede lijn van de afgelopen weken door te trekken in de Grote Prijs van de Verenigde Staten komend weekend. "We hebben de laatste tijd sterke races gereden en willen dit momentum vasthouden. Hopelijk kunnen we dit weekend nog iets beter presteren", zei de viervoudig wereldkampioen Formule 1 in een vooruitblik van zijn team Red Bull.

11 uur geleden