Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma start in Tour nu niet als favoriet, maar als uitdager

Jumbo-Visma start in Tour nu niet als favoriet, maar als uitdager

BREST (ANP) - Jumbo-Visma start in de Tour de France in een andere rol dan een jaar geleden. Toen was de ploeg rond de Sloveense kopman Primoz Roglic na een sterke aanloop de favoriet. Nu is Jumbo-Visma volgens sportief directeur Merijn Zeeman vooral de uitdager.

De ploeg staat er volgens Zeeman goed voor. "Meteen na de Tour van vorig jaar zijn we gaan kijken wat beter kon en wat we mee moesten nemen uit die Tour. We hebben wat tegenslag gehad met Wout van Aert die een blindedarmontsteking had. Hij heeft een goed niveau; het had beter gekund, maar hij is er helemaal klaar voor."

Dat geldt volgens Zeeman zeker voor Roglic. "Primoz had werk te doen na vorig jaar", zegt de directeur van de Nederlandse wielerploeg, die moest toezien hoe zijn kopman op de voorlaatste dag in een klimtijdrit uit de gele trui werd gereden door diens landgenoot Tadej Pogacar. "We hebben geanalyseerd wat hij kon verbeteren en we hebben aan het materiaal en de tijdrit gewerkt." De Sloveen liet het Critérium du Dauphiné schieten en bereidde zich via trainingskampen op hoogte voor op de Tour.

Geen tweestrijd

Jumbo-Visma heeft ook geprobeerd de piek van Roglic naar iets later in de drie Tourweken te verleggen. "Het zwaartepunt ligt nu in de laatste week, met opnieuw een tijdrit op de voorlaatste dag. Maar de eerste dagen in Bretagne zijn al lastig en op dag acht zitten we in de Alpen."

De sportief directeur verwacht dat de Tour dit jaar geen tweestrijd gaat worden tussen Pogacar en Roglic. "Pogacar is de topfavoriet. Vorig jaar waren wij de beste ploeg en dan kijkt iedereen naar jou. We zullen nu Team Emirates in die rol proberen te drukken, zodat zij de zaken moeten oplossen." Volgens Zeeman zijn heel wat ploegen beter geworden. "Ineos staat met een team aan de start waarvan vier renners kunnen winnen. Vorig jaar presteerden ze onder hun niveau, maar dit jaar zijn ze sterk. Rigoberto Urán heeft zich aangediend in Zwitserland en Wilco Kelderman doet het goed."

Wat wel vrijwel hetzelfde is als vorig jaar, zijn de veiligheidsregels rondom het coronavirus. "Nog steeds geldt: als je twee positieve testen in een week hebt, ga je naar huis. We doen er alles aan om een besmetting te voorkomen. Een deel van de staf en de renners is gevaccineerd. Bij de start en finish zijn nog restricties, maar op de bergen zal het drukker zijn. Het zal even raar aanvoelen als er veel mensen staan. Maar het geeft ook weer iets extra’s. In Frankrijk dalen nu net als bij ons de besmettingscijfers door de vaccinaties. We zijn vol vertrouwen dat het goed gaat, maar blijven opletten."

Meer uit Sport

Carapaz wint Touretappe met klim naar Orcières-Merlette

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.

13 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste van drie bergritten in Alpen

VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.

17 uur geleden
Philipsen sprint met hulp Van der Poel naar ritzege in Tour

VOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.

1 dag geleden
Tourpeloton vertrokken voor etappe 17 met kans voor Van der Poel

CHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.

1 dag geleden
Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

1 dag geleden
Noorse oud-roeikampioen Tufte (50) overleden

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.

1 dag geleden
Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

2 dagen geleden