Jumbo-Visma-renner Kruijswijk niet naar Tour de France
AMSTERDAM (ANP) - Steven Kruijswijk moet later deze maand wegens een blessure afzien van deelname aan de Tour de France. Dat maakten de renner en zijn ploeg Jumbo-Visma donderdagochtend bekend.
"Helaas zijn de gevolgen van mijn val in Critérium du Dauphiné wat ernstiger dan gehoopt. Tot mijn grote teleurstelling kan ik door een schouderbreukje niet deelnemen aan de Tour", meldt Kruijswijk, die afgelopen jaar als derde eindigde in de Ronde van Frankrijk. Hij kwam zaterdag ten val in de vierde etappe van Critérium du Dauphiné en haalde de finish niet.
De 33-jarige Kruijswijk richt zich nu op de Giro d'Italia, die begin oktober van start gaat. "Ik ga nu aan mijn herstel werken en de Giro wordt mijn nieuwe doel. Ik wens het team veel succes in de Tour", aldus Kruijswijk. De Tour begint op 29 augustus in Nice.
"Steven heeft alles gedaan wat hij kon in de afgelopen maanden om in topvorm aan de start van de Tour te verschijnen", aldus ploegleider Merijn Zeeman. "Maar topsport kan hard zijn. Het is een grote teleurstelling dat we ons plan niet kunnen uitvoeren."
Kruijswijk wordt vervangen door de Noor Amund Grøndahl Jansen.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
13 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
13 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
13 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
14 uur geleden