Jumbo-Visma-renner Kruijswijk niet naar Tour de France
AMSTERDAM (ANP) - Steven Kruijswijk moet later deze maand wegens een blessure afzien van deelname aan de Tour de France. Dat maakten de renner en zijn ploeg Jumbo-Visma donderdagochtend bekend.
"Helaas zijn de gevolgen van mijn val in Critérium du Dauphiné wat ernstiger dan gehoopt. Tot mijn grote teleurstelling kan ik door een schouderbreukje niet deelnemen aan de Tour", meldt Kruijswijk, die afgelopen jaar als derde eindigde in de Ronde van Frankrijk. Hij kwam zaterdag ten val in de vierde etappe van Critérium du Dauphiné en haalde de finish niet.
De 33-jarige Kruijswijk richt zich nu op de Giro d'Italia, die begin oktober van start gaat. "Ik ga nu aan mijn herstel werken en de Giro wordt mijn nieuwe doel. Ik wens het team veel succes in de Tour", aldus Kruijswijk. De Tour begint op 29 augustus in Nice.
"Steven heeft alles gedaan wat hij kon in de afgelopen maanden om in topvorm aan de start van de Tour te verschijnen", aldus ploegleider Merijn Zeeman. "Maar topsport kan hard zijn. Het is een grote teleurstelling dat we ons plan niet kunnen uitvoeren."
Kruijswijk wordt vervangen door de Noor Amund Grøndahl Jansen.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
15 uur geleden