Jumbo-Visma-renner Benoot houdt breukje in nekwervel over aan val
LIVIGNO (ANP) - Jumbo-Visma-renner Tiesj Benoot heeft een breukje in zijn nekwervel overgehouden aan de valpartij in de Italiaanse Alpen. De 28-jarige Belg heeft een update gegeven op sociale media.
"Allereerst wil ik iedereen laten weten dat ik in orde ben", begint Benoot zijn schrijven. "Maandag was ik betrokken bij een ongeluk in de Italiaanse Alpen. Ik verblijf momenteel in het ziekenhuis en ontvang goede medische zorg. Ondanks de kritieke situatie, ben ik nooit in een levensbedreigende situatie geweest. Ik ben nu stabiel."
Benoot bedankt de mensen voor hun steun en zegt dat hij zich "in de komende weken" gaat richten op zijn revalidatie.
De kans lijkt reëel dat het seizoen van Benoot voorbij is en hij er dus niet bij is in de najaarsklassiekers en op de WK in Australië. Daar zou hij een belangrijke rol krijgen in de ondersteuning van kopman Wout van Aert. Benoot werd dit jaar tweede in Dwars door Vlaanderen en derde in de Amstel Gold Race. Onlangs werd hij ook derde in Clasica San Sebastian.
Vorige maand reed Benoot tijdens de Tour de France in dienst van kopmannen Jonas Vingegaard en Van Aert, winnaars van respectievelijk de gele en groene trui.
Benoot is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Nederlandse ploeg. Hij kwam over van Team DSM.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
1 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
21 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
23 uur geleden