Jumbo-Visma-renner Benoot houdt breukje in nekwervel over aan val
LIVIGNO (ANP) - Jumbo-Visma-renner Tiesj Benoot heeft een breukje in zijn nekwervel overgehouden aan de valpartij in de Italiaanse Alpen. De 28-jarige Belg heeft een update gegeven op sociale media.
"Allereerst wil ik iedereen laten weten dat ik in orde ben", begint Benoot zijn schrijven. "Maandag was ik betrokken bij een ongeluk in de Italiaanse Alpen. Ik verblijf momenteel in het ziekenhuis en ontvang goede medische zorg. Ondanks de kritieke situatie, ben ik nooit in een levensbedreigende situatie geweest. Ik ben nu stabiel."
Benoot bedankt de mensen voor hun steun en zegt dat hij zich "in de komende weken" gaat richten op zijn revalidatie.
De kans lijkt reëel dat het seizoen van Benoot voorbij is en hij er dus niet bij is in de najaarsklassiekers en op de WK in Australië. Daar zou hij een belangrijke rol krijgen in de ondersteuning van kopman Wout van Aert. Benoot werd dit jaar tweede in Dwars door Vlaanderen en derde in de Amstel Gold Race. Onlangs werd hij ook derde in Clasica San Sebastian.
Vorige maand reed Benoot tijdens de Tour de France in dienst van kopmannen Jonas Vingegaard en Van Aert, winnaars van respectievelijk de gele en groene trui.
Benoot is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Nederlandse ploeg. Hij kwam over van Team DSM.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
3 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
6 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
13 uur geleden