Jumbo-Visma niet naar Strade Bianche wegens coronavirus in Italië
AMSTERDAM (ANP) - Wielerploeg Jumbio-Visma laat de Italiaanse koers Strade Bianche van zaterdag schieten. Het besluit om niet naar Italië af te reizen is genomen op advies van de teamdokter en de aanbeveling van het minsterie van Buitenlandse Zaken, terwijl ook sportieve en praktische gronden hebben meegespeeld om niet te gaan. Het land telt in Europa de meeste besmettingen met het uit China afkomstige nieuwe coronavirus.
De ploeg gaat ook niet van start in de GP Industria en verklaart dat ook deelname aan andere Italiaanse wedstrijden in maart hoogst onzeker is. Dat gaat om de Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo. Er bestaat ook een kans dat de wedstrijden worden afgelast vanwege het virus.
"We weten dat elk team dat nu in Italië gaat fietsen mogelijk geweerd wordt bij koersen in andere landen. De focus is nu om het grootste deel van het seizoen te redden, niet een handvol koersen", meldt een aantal teams, waaronder Jumbo-Visma, in een statement.
De teams hebben continu overleg met de internationale wielrenunie UCI, die moet beslissen of de wedstrijden doorgaan. "Samen met het management van onze ploeg zijn we continu bezig zorg te dragen voor de gezondheid van onze renners en overig personeel en voor goede werkomstandigheden te zorgen", meldde Richard Plugge, algemeen directeur van de Nederlandse ploeg. "Dat houdt bijvoorbeeld in te voorkomen dat ze ergens in quarantaine moeten. We moeten het in een breder perspectief bekijken en verantwoording nemen voor de gezondheid van renners, staf en wielerfans."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
2 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
4 uur geleden