Jumbo-Visma met Vos en Markus naar Tour de France Femmes
CLERMONT-FERRAND (ANP) - Jumbo-Visma begint aan de Tour de France Femmes met Marianne Vos en Nederlands kampioene tijdrijden Riejanne Markus. De ploeg gaat op jacht naar etappezeges en wil kijken hoe ver Markus kan komen in het algemeen klassement.
De twee wielrensters krijgen de steun van de Amerikaanse Coryn Labecki, de Britse Anna Henderson en de Nederlandse wielrensters Eva van Agt, Amber Kraak en Karlijn Swinkels. De Ronde van Frankrijk voor de wielrensters start zondag in Clermont-Ferrand en eindigt op 30 juli met een tijdrit in Pau. Vorig jaar won Jumbo-Visma twee etappes met Vos die ook de groene puntentrui veroverde.
"Het parcours wijkt nogal af van dat van de vorige editie, maar ook dit jaar zien we weer een hoop kansen", zegt ploegleider Carmen Small. "Ons grootste doel is het najagen van etappezeges. Daarnaast willen we met Riejanne zien hoever zij kan geraken in het algemeen klassement. Als zij iedere dag gefocust en alert blijft en iets moois kan uitrichten in de tijdrit, dan is een goed klassement mogelijk."
De 28-jarige Markus eindigde vorig jaar twaalfde in het eindklassement. "Dit jaar is een etappezege mijn grootste doel", kijkt ze vooruit. "Dat wordt op dit niveau uiteraard heel lastig. Ik kijk erg uit naar de tijdrit, niet in de laatste plaats omdat ik daar mag starten in de nationale driekleur. Ik hoop in de rit tegen de klok mijn ambities kracht te kunnen bijzetten. We zien vanzelf of er een kort klassement inzit. Een toptienklassering zou al heel mooi zijn."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
1 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden