Jumbo-Visma met Vingegaard en Bouwman naar Ronde van Lombardije
AMSTERDAM (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma heeft onder anderen Tourwinnaar Jonas Vingegaard en de Nederlanders Koen Bouwman, Robert Gesink, Sam Oomen en Gijs Leemreize opgenomen in de selectie voor de Ronde van Lombardije, het laatste 'Monument' van het jaar. De 116e editie van de klassieker staat zaterdag op het programma.
Bouwman maakte vorige maand zijn rentree nadat hij in juni zijn pols had gebroken tijdens het mountainbiken. De bergkoning van de Giro won medio september al een etappe in de Ronde van Slowakije.
Vingegaard, die na zijn succesvolle Tour de France twee maanden rust nam, heeft van de Ronde van Lombardije een hoofddoel gemaakt. De Deen vierde vorige week in de Ronde van Kroatië zijn rentree met twee etappezeges en een tweede plaats in het eindklassement. "Jonas heeft laten zien dat hij in goede vorm steekt en zich goed voelt", verklaarde ploegleider Addy Engels. "Hij lijkt ontspannen en heeft goed werk geleverd tijdens de verkenningsrit."
Waar de renners vorig jaar van Como naar Bergamo gingen, worden de 253 kilometers deze keer in omgekeerde richting gereden. "De start van de koers is de finale van vorig jaar, dat is meteen een uitdaging. De slotfase is altijd vrij lastig, terwijl het middenstuk iets makkelijker lijkt. Ik verwacht een sterke groep, waarbij de favorieten zich pas op het laatste moment laten zien", aldus Engels.
Vorig jaar zegevierde tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar in Lombardije. Bauke Mollema was in 2019 de laatste Nederlandse winnaar van de klassieker.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 minuten geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
2 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
5 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden