Jumbo-Visma met Van Emden en kopman Van Aert in eerste klassieker
MILAAN (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma gaat zaterdag met Wout van Aert voor de winst in Milaan-Sanremo. De Belg is de kopman in de voorjaarsklassieker over 293 kilometer. Van Aert krijgt hulp van onder anderen Primoz Roglic en routinier Jos van Emden, de enige renner uit eigen land in de formatie van Jumbo-Visma.
De Sloveense klimmer Roglic is doorgaans de kopman van de Nederlandse formatie in de grote etappekoersen. Zo won hij vorige week Parijs-Nice, met dank ook aan Van Aert die hem onder meer in de slotetappe hielp. Roglic wil zaterdag in de Italiaanse klassieker wat terugdoen voor zijn Belgische teamgenoot, die Milaan-Sanremo in 2020 won. Vorig jaar eindigde Van Aert als derde, achter landgenoot Jasper Stuyven en de Australiër Caleb Ewan.
De rest van de ploeg bestaat uit de Belgen Tosh Van der Sande en Nathan Van Hooydonck, de Italiaan Edoardo Affini en Christophe Laporte uit Frankrijk.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geleden