Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma met Van Emden en kopman Van Aert in eerste klassieker

Jumbo-Visma met Van Emden en kopman Van Aert in eerste klassieker

MILAAN (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma gaat zaterdag met Wout van Aert voor de winst in Milaan-Sanremo. De Belg is de kopman in de voorjaarsklassieker over 293 kilometer. Van Aert krijgt hulp van onder anderen Primoz Roglic en routinier Jos van Emden, de enige renner uit eigen land in de formatie van Jumbo-Visma.

De Sloveense klimmer Roglic is doorgaans de kopman van de Nederlandse formatie in de grote etappekoersen. Zo won hij vorige week Parijs-Nice, met dank ook aan Van Aert die hem onder meer in de slotetappe hielp. Roglic wil zaterdag in de Italiaanse klassieker wat terugdoen voor zijn Belgische teamgenoot, die Milaan-Sanremo in 2020 won. Vorig jaar eindigde Van Aert als derde, achter landgenoot Jasper Stuyven en de Australiër Caleb Ewan.

De rest van de ploeg bestaat uit de Belgen Tosh Van der Sande en Nathan Van Hooydonck, de Italiaan Edoardo Affini en Christophe Laporte uit Frankrijk.

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

7 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

7 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

9 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

11 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

16 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden