Jumbo-Visma met Van Emden en kopman Van Aert in eerste klassieker
MILAAN (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma gaat zaterdag met Wout van Aert voor de winst in Milaan-Sanremo. De Belg is de kopman in de voorjaarsklassieker over 293 kilometer. Van Aert krijgt hulp van onder anderen Primoz Roglic en routinier Jos van Emden, de enige renner uit eigen land in de formatie van Jumbo-Visma.
De Sloveense klimmer Roglic is doorgaans de kopman van de Nederlandse formatie in de grote etappekoersen. Zo won hij vorige week Parijs-Nice, met dank ook aan Van Aert die hem onder meer in de slotetappe hielp. Roglic wil zaterdag in de Italiaanse klassieker wat terugdoen voor zijn Belgische teamgenoot, die Milaan-Sanremo in 2020 won. Vorig jaar eindigde Van Aert als derde, achter landgenoot Jasper Stuyven en de Australiër Caleb Ewan.
De rest van de ploeg bestaat uit de Belgen Tosh Van der Sande en Nathan Van Hooydonck, de Italiaan Edoardo Affini en Christophe Laporte uit Frankrijk.
Meer uit Sport
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
3 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
5 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
8 uur geleden