Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma laat Groenewegen voorlopig niet starten

Jumbo-Visma laat Groenewegen voorlopig niet starten

UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma heeft besloten renner Dylan Groenewegen voorlopig niet in wedstrijden te laten uitkomen. De formatie zegt eerst te wachten op het oordeel dat de disciplinaire commissie van 's werelds overkoepelende organisatie UCI velt over het incident waarbij Groenewegen deze week betrokken was.

Door in de sprint in de eerste etappe van de Ronde van Polen van zijn lijn af te wijken veroorzaakte hij een valpartij, waarbij landgenoot Fabio Jakobsen zwaargewond raakte. Volgens Jumbo-Visma geeft Groenewegen zijn fout volmondig toe. "Dylan erkent dat hij een incorrecte manoeuvre heeft gemaakt en dat hij terecht is gediskwalificeerd."

De leiding van de Nederlandse formatie heeft eerst met de renner gesproken, alvorens maatregelen te treffen. "Dylan is kapot van wat er is gebeurd vanwege de, ongewilde, ernstige consequenties voor de anderen die bij de valpartij betrokken waren. Het spijt hem enorm", zo laat Jumbo-Visma verder weten.

Verwerpelijk bejegend

Zonder details te geven zegt de ploeg dat de renner en zijn familie negatieve reacties hebben gekregen. "Zij zijn door sommigen op verwerpelijke wijze bejegend. We zullen Dylan en zijn familie bijstaan om door deze ook voor hen mentaal zware tijden te komen."

Ook zegt Jumbo-Visma geschokt te zijn door de consequenties van de valpartij. "Voor nu staat de gezondheid en het herstel van Fabio voorop. Onze gedachten gaan uit naar Fabio Jakobsen en de andere mensen die betrokken waren bij de verschrikkelijke valpartij."

Emotioneel interview

Nadat hij eerder al schriftelijk zijn spijt had betuigd, deed Groenewegen dat ook nog eens in een interview bij de NOS. Hij was daarbij hevig geëmotioneerd. "Ik kan alleen maar hopen dat het met Fabio goed komt. Ik heb een fout gemaakt door van mijn lijn af te wijken en dat kan ik niet meer terugdraaien. Het ging allemaal heel snel, ik zag Fabio liggen en wist meteen dat het niet goed was."

"Als je in zo'n sprint zit denk je niet veel na", zo beschreef Groenewegen het incident. "Het enige wat je wilt is als eerste over de finish komen. Ik zag iemand komen en reageerde daarop, op een foute manier. Het ging heel snel allemaal. Even later ligt iedereen op de grond. Wat je dan hoort zijn geen fijne dingen."

Groenewegen had op korte termijn sowieso niet kunnen rijden, omdat hij zelf bij de crash een sleutelbeen brak.

Meer uit Sport

Bergsma plaatst zich op Spelen voor finale op de massastart

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.

1 uur geleden
Titelhouders Choukoud en Luijten niet op NK marathon in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.

2 uur geleden
Langlaufer Klaebo als eerste met 6 keer goud op één Winterspelen

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.

2 uur geleden
Del Toro verovert leiderstrui in voorlaatste rit UAE Tour

JEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.

2 uur geleden
Wesselink sluit eerste dag in viermansbob af op dertiende plaats

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.

2 uur geleden
Wesselink begint op Spelen in viermansbob met twintigste tijd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.

5 uur geleden
Bokslegende Mayweather (48) kondigt nieuw gevecht aan

NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.

7 uur geleden