Jumbo-Visma houdt gestopte Dumoulin in gedachten voor Tour
DEN BOSCH (ANP) - Hoewel Tom Dumoulin voor onbepaalde tijd is gestopt met wielrennen, houdt de ploegleiding van Jumbo-Visma hem voorlopig wel in gedachten voor de komende Tour de France. Een woordvoerder van de Nederlandse ploeg bevestigt dat naar aanleiding van een bericht van WielerFlits.
Eind januari, tijdens het trainingskamp van Jumbo-Visma in Spanje, besloot Dumoulin om een pauze in zijn carrière te nemen om rustig te kunnen nadenken over zijn wielertoekomst. Dumoulin bekende dat hij worstelt met de druk en verwachtingen. Vlak daarvoor had Jumbo-Visma nog bekendgemaakt dat de dertigjarige Limburger komende zomer één van de drie kopmannen in de Tour de France zou zijn, samen met Primoz Roglic en Steven Kruijswijk.
De teamleiding werkt nu aan een plan-B voor de Tour, maar plan-A is nog niet van tafel. "We gaan er nu vanuit dat Tom niet meedoet aan de Tour", zegt ploegleider Grischa Niermann tegen WielerFlits. "Hij heeft tijd nodig en die tijd krijgt hij. Het traject naar de Tour is al begonnen, maar de specifieke voorbereiding op de Ronde van Frankrijk start voor ons begin mei. Als Tom voor de tijd terugkeert in training en een goed niveau haalt, is hij dermate getalenteerd dat hij via die voorbereiding in topvorm aan het vertrek van de Tour kan staan. Het zou niet fair zijn om hem daarvoor uit te sluiten. Maar ik denk dat we er op dit moment niet vanuit moeten gaan dat we nog zover gaan komen, dit jaar. Wanneer hij er klaar voor is, geeft Tom de volgende stap aan."
Een woordvoerder van de ploeg laat weten: "Er zullen nog weken overheen gaan tussen het moment dat Tom de volgende stap aangeeft en dat hij daadwerkelijk ergens aan de start staat. Uiteindelijk bepalen we die stap uiteraard in overleg en de ploegleiding wellicht nog iets meer dan Tom, aangezien hij niet de opstellingen maakt."
De Tour begint op 26 juni en eindigt op 18 juli, amper een week voor de start van de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
14 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
15 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
16 uur geleden