
Jumbo-Visma hevelt Van Dijke per direct over naar profploeg
KOKSIJDE (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma hevelt Mick van Dijke per direct over van de opleidingsploeg naar de profploeg. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de 21-jarige Van Dijke, die zaterdag de Flanders Tomorrow Tour op zijn naam schreef, pas volgend jaar de overstap zou maken.
"De progressie van Mick gaat sneller dan verwacht. Hij wordt nu een paar maanden eerder dan gepland prof, maar de ontwikkeling gaat zo goed dat we hem nu al overhevelen", aldus sportief directeur Merijn Zeeman. "We hebben voor deze constructie gekozen omdat we op deze manier talenten een omgeving bieden waarin ze zich op een bepaalde manier moeten 'stretchen' om beter te worden."
Van Dijke sloot zijn periode in de opleidingsploeg in België af met winst van een tijdrit en een etappe, verreden op dezelfde dag. "Ik weet ook dat het nu pas echt gaat beginnen, maar ik ben klaar voor de uitdaging", aldus de renner uit Zeeland. "Het is mooi om op deze manier met twee etappezeges en de eindoverwinning mijn periode bij de beloften af te sluiten. Het is een onwerkelijk gevoel dat ik vanaf morgen prof ben bij mijn lievelingsploeg."
Van Dijke is Nederlands kampioen tijdrijden bij de beloften.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
3 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
4 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
12 uur geleden