Jumbo-Visma: het lukt om de bubbel intact te houden
ISÈRE (ANP) - Waar Jumbo-Visma sportief gezien de controle heeft in deze Tour de France is er een factor die onzeker blijft, de verspreiding van het coronavirus. Tijdens de rustdag volgt de tweede grote testronde gedurende deze Ronde van Frankrijk en hoewel de ploeg er alles aan doet om de besmettingen buiten de deur te houden, geeft teambaas Richard Plugge toe dat ze dat niet helemaal in de hand hebben.
"Voor zover het mogelijk is, is het ons gelukt om de bubbel waarin de ploeg zit intact te houden", zegt hij. "Wij zien en spreken al twee weken lang helemaal niemand, letterlijk. "We komen ook niet in contact met mensen van andere ploegen."
Jumbo-Visma doet volgens de teambaas altijd al heel veel aan infectiepreventie, ook om bijvoorbeeld de kans op een verkoudheid zo klein mogelijk te maken. "We maken nu bijvoorbeeld gebruik van luchtreinigers om de aerosolen uit de lucht te halen."
Afgescheiden
De ploeg zit in de hotels alleen of afgescheiden van andere hotelgasten, vertelt Plugge. "Andere jaren kwamen er altijd familie en de vriendinnen of vrouwen langs op de rustdag. Het is zwaar voor de renners, maar ze weten waar ze het voor doen en iedereen heeft het ervoor over. Het is heel gemakkelijk om dat nu om zeep te helpen. Dat zou echt zonde zijn."
De teambaas weet ook dat een besmetting altijd mogelijk is. "Als het gebeurt, dan gebeurt het. We kunnen alleen alles wat we wel in de hand hebben zo goed mogelijk doen."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
19 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden