Jumbo-Visma: het lukt om de bubbel intact te houden
ISÈRE (ANP) - Waar Jumbo-Visma sportief gezien de controle heeft in deze Tour de France is er een factor die onzeker blijft, de verspreiding van het coronavirus. Tijdens de rustdag volgt de tweede grote testronde gedurende deze Ronde van Frankrijk en hoewel de ploeg er alles aan doet om de besmettingen buiten de deur te houden, geeft teambaas Richard Plugge toe dat ze dat niet helemaal in de hand hebben.
"Voor zover het mogelijk is, is het ons gelukt om de bubbel waarin de ploeg zit intact te houden", zegt hij. "Wij zien en spreken al twee weken lang helemaal niemand, letterlijk. "We komen ook niet in contact met mensen van andere ploegen."
Jumbo-Visma doet volgens de teambaas altijd al heel veel aan infectiepreventie, ook om bijvoorbeeld de kans op een verkoudheid zo klein mogelijk te maken. "We maken nu bijvoorbeeld gebruik van luchtreinigers om de aerosolen uit de lucht te halen."
Afgescheiden
De ploeg zit in de hotels alleen of afgescheiden van andere hotelgasten, vertelt Plugge. "Andere jaren kwamen er altijd familie en de vriendinnen of vrouwen langs op de rustdag. Het is zwaar voor de renners, maar ze weten waar ze het voor doen en iedereen heeft het ervoor over. Het is heel gemakkelijk om dat nu om zeep te helpen. Dat zou echt zonde zijn."
De teambaas weet ook dat een besmetting altijd mogelijk is. "Als het gebeurt, dan gebeurt het. We kunnen alleen alles wat we wel in de hand hebben zo goed mogelijk doen."
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
3 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
14 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
21 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden