Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma: het lukt om de bubbel intact te houden

Jumbo-Visma: het lukt om de bubbel intact te houden

ISÈRE (ANP) - Waar Jumbo-Visma sportief gezien de controle heeft in deze Tour de France is er een factor die onzeker blijft, de verspreiding van het coronavirus. Tijdens de rustdag volgt de tweede grote testronde gedurende deze Ronde van Frankrijk en hoewel de ploeg er alles aan doet om de besmettingen buiten de deur te houden, geeft teambaas Richard Plugge toe dat ze dat niet helemaal in de hand hebben.

"Voor zover het mogelijk is, is het ons gelukt om de bubbel waarin de ploeg zit intact te houden", zegt hij. "Wij zien en spreken al twee weken lang helemaal niemand, letterlijk. "We komen ook niet in contact met mensen van andere ploegen."

Jumbo-Visma doet volgens de teambaas altijd al heel veel aan infectiepreventie, ook om bijvoorbeeld de kans op een verkoudheid zo klein mogelijk te maken. "We maken nu bijvoorbeeld gebruik van luchtreinigers om de aerosolen uit de lucht te halen."

Afgescheiden

De ploeg zit in de hotels alleen of afgescheiden van andere hotelgasten, vertelt Plugge. "Andere jaren kwamen er altijd familie en de vriendinnen of vrouwen langs op de rustdag. Het is zwaar voor de renners, maar ze weten waar ze het voor doen en iedereen heeft het ervoor over. Het is heel gemakkelijk om dat nu om zeep te helpen. Dat zou echt zonde zijn."

De teambaas weet ook dat een besmetting altijd mogelijk is. "Als het gebeurt, dan gebeurt het. We kunnen alleen alles wat we wel in de hand hebben zo goed mogelijk doen."

Meer uit Sport

Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

30 minuten geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

58 minuten geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

1 uur geleden
Mas wint negende etappe in de Vuelta en blijft aan de leiding

ALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.

2 uur geleden
Roeier Van der Bij verloor oma een week voor WK-goud met de acht

AMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.

2 uur geleden
Van der Poel ver achter winnaar Pidcock bij WK mountainbike

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) is er niet in geslaagd om het WK mountainbike te winnen. De titel ging in het Italiaanse Val di Sole naar de Brit Thomas Pidcock (27), die net als Van der Poel vanaf de vijfde rij startte. De Brit Charlie Aldridge werd tweede voor de Canadees Cole Punchard. Van der Poel werd 30e.

3 uur geleden
Britse roeikampioene Henry denkt dat beste nog komt bij Florijn

AMSTELVEEN (ANP) - Wereldkampioene in de skiff Lauren Henry denkt dat het beste nog moet komen bij de teruggekeerde olympisch kampioene Karolien Florijn. Dat zei de Britse roeister zondag op de Amsterdamse Bosbaan tegen het ANP. Florijn voer achter Henry en de Ierse Fiona Murtagh naar de derde plaats op de WK in Nederland.

3 uur geleden