Jumbo-Visma gaat voor trilogie in de Vuelta
BARCELONA (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma hoopt in de Vuelta een bijzondere trilogie te voltooien. Na de eindzege in de Giro en de Tour kan het team als eerst ploeg ooit drie grote wielerrondes in één seizoen winnen. "We zullen elkaar nodig hebben om ons absolute einddoel te behalen", keek Tourwinnaar Jonas Vingegaard vooruit op de website van de Nederlandse formatie.
De Ronde van Spanje gaat zaterdag in Barcelona van start met een ploegentijdrit van zo'n vijftien kilometer. Vingegaard en Primoz Roglic, die de eindzege pakte in de Giro, zijn samen aangewezen als kopmannen. "Het is niet de eerste keer dat we als ploeggenoten een rittenkoers aanvatten", zegt Vingegaard. "In het verleden draaide dat al enkele keren goed uit met eindzeges in de Ronde van Spanje en het Critérium du Dauphiné. Daar bewezen we over een goede onderlinge samenwerking te beschikken. We kijken er allebei erg naar uit."
Ook Roglic heeft er zin in. "We hebben een sterke selectie. Het is nog vroeg om te bepalen wie de absolute kopman wordt binnen het team. Het doel is om straks als eindwinnaar op het podium te staan in Madrid met een Team Jumbo-Visma-renner. De vorm en de benen zullen duidelijkheid scheppen wie op het einde de leider is", aldus de Sloveen.
Tijdrit
De ploeg heeft volgens Vingegaard ook vertrouwen in een goede start in de tijdrit. "Het is een zeer technisch parcours. We hebben zeker de renners voor dat soort werk. Ik kijk ernaar uit om te openen met een ploegentijdrit en hopelijk ook meteen een goed resultaat te behalen."
Roglic en Vingegaard krijgen in de Vuelta concurrentie van onder anderen titelverdediger Remco Evenepoel. De Belg was ook uitdager van Roglic in de Giro, maar moest de etappekoers in Italië voortijdig verlaten vanwege een positieve coronatest.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea
44 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.
15 uur geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
17 uur geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
17 uur geleden