Jumbo-Visma gaat voor trilogie in de Vuelta
BARCELONA (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma hoopt in de Vuelta een bijzondere trilogie te voltooien. Na de eindzege in de Giro en de Tour kan het team als eerst ploeg ooit drie grote wielerrondes in één seizoen winnen. "We zullen elkaar nodig hebben om ons absolute einddoel te behalen", keek Tourwinnaar Jonas Vingegaard vooruit op de website van de Nederlandse formatie.
De Ronde van Spanje gaat zaterdag in Barcelona van start met een ploegentijdrit van zo'n vijftien kilometer. Vingegaard en Primoz Roglic, die de eindzege pakte in de Giro, zijn samen aangewezen als kopmannen. "Het is niet de eerste keer dat we als ploeggenoten een rittenkoers aanvatten", zegt Vingegaard. "In het verleden draaide dat al enkele keren goed uit met eindzeges in de Ronde van Spanje en het Critérium du Dauphiné. Daar bewezen we over een goede onderlinge samenwerking te beschikken. We kijken er allebei erg naar uit."
Ook Roglic heeft er zin in. "We hebben een sterke selectie. Het is nog vroeg om te bepalen wie de absolute kopman wordt binnen het team. Het doel is om straks als eindwinnaar op het podium te staan in Madrid met een Team Jumbo-Visma-renner. De vorm en de benen zullen duidelijkheid scheppen wie op het einde de leider is", aldus de Sloveen.
Tijdrit
De ploeg heeft volgens Vingegaard ook vertrouwen in een goede start in de tijdrit. "Het is een zeer technisch parcours. We hebben zeker de renners voor dat soort werk. Ik kijk ernaar uit om te openen met een ploegentijdrit en hopelijk ook meteen een goed resultaat te behalen."
Roglic en Vingegaard krijgen in de Vuelta concurrentie van onder anderen titelverdediger Remco Evenepoel. De Belg was ook uitdager van Roglic in de Giro, maar moest de etappekoers in Italië voortijdig verlaten vanwege een positieve coronatest.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
12 uur geleden