Jumbo-Visma eindigt Tour de France zonder Van Hooydonck
LACAPELLE-MARIVAL (ANP) - Jumbo-Visma eindigt de Tour de France dit weekend zonder Nathan Van Hooydonck. De 26-jarige Belg mist de laatste twee dagen vanwege familie-omstandigheden, zo meldt de Nederlandse wielerploeg. Van Hooydonck stond in het klassement op plek 102, op ruim 4 uur van de leider in het algemeen klassement, zijn ploeggenoot Jonas Vingegaard.
Zaterdag staat er voor de renners een individuele tijdrit op het programma. De renners moeten ruim 40 kilometer afleggen.
Jumbo-Visma viert zondag hoogstwaarschijnlijk de eindzege van de Deen Vingegaard. Dat gebeurt verder zonder Primoz Roglic en Steven Kruijswijk, die beiden Parijs ook niet wisten te halen. Zowel Roglic als Kruijswijk kwam ten val en stapte af.
Van Hooydonk verlengde kort voor de Tour zijn contract bij Jumbo-Visma met twee jaar. Hij rijdt sinds 2021 voor de ploeg.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
7 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
16 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
21 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden