Jumbo-Visma denkt 'brede ploeg' nodig te hebben in Tour van 2022
ZOETERMEER (ANP) - Jumbo-Visma gaat volgend jaar met een wielerploeg met 'brede kwaliteiten' naar de Tour de France. Dat zegt sportief directeur Merijn Zeeman in reactie op het etappeschema van de Ronde van Frankrijk van 2022. "Om de Tour te winnen heb je een team nodig dat goed is op verschillende terreinen", zegt Zeeman. "Er zijn minder sprintkansen dan vorig jaar. Er zit elke dag wel iets in wat specifieke kwaliteiten vraagt en schiftingen kan opleveren."
Volgens Zeeman is het een mooie en gevarieerde Tour. Die start met drie etappes in Denemarken. Met de Deen Jonas Vingegaard eindigde de ploeg, waar kopman Primoz Roglic vanwege blessures door een valpartij afstapte, afgelopen zomer als tweede. "Vingegaard was vorig jaar de revelatie van de Tour. We hebben helemaal nog niet gesproken over de samenstelling van onze ploeg, maar de kans is groot dat Jonas er naartoe gaat", zei Zeeman. "Dat zou heel speciaal zijn voor hem."
De sportief directeur verwacht een hectische eerste week. "Die kenmerkt zich door de tijdrit, wind en kasseien. Als we een klimmersploeg opstellen, kun je in de eerste week al in de problemen komen", zegt hij. "La Planche des Belles Filles is ook een echte scherprechter omdat de aankomst weer op het grindpad ligt. Daar kunnen net als in 2019 grote verschillen ontstaan. In de Alpen valt me op dat we twee keer de Galibier over gaan, dus we rijden daar veel op hoogte."
Zeeman verwacht dat het venijn in de staart zit. "We sluiten af met een tijdrit van 40 kilometer, wat behoorlijk lang is. Met dit parcours kunnen er echter ook al vroeg grote verschillen ontstaan. Met de inzichten die we hebben, gaan we nu brainstormen over het team. De Tour de France is een hoofddoel, dus daar gaan we een goed plan voor maken."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
3 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
8 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
9 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden