Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma bevestigt deelname Dumoulin aan Giro

Jumbo-Visma bevestigt deelname Dumoulin aan Giro

ALICANTE (ANP) - Tom Dumoulin neemt vanaf 6 mei deel aan de Ronde van Italië, de rittenkoers die hij in 2017 won. Zijn ploeg Jumbo-Visma bevestigde dinsdag tijdens de teampresentatie in Alicante dat de 31-jarige Limburger de kopman is in de Giro. Diverse media hadden dat al gemeld. Dumoulin was zelf niet aanwezig. Hij had vorige week contact gehad met een positief op corona getest persoon en bovendien wat milde klachten na een boosterprik.

Dumoulin nam een jaar geleden een pauze omdat hij mentaal klaar was met wielrennen. In mei begon hij weer serieus met trainen met het oog op de tijdrit op de Olympische Spelen in Japan. Zonder veel wedstrijdkilometers in de benen pakte hij daar het zilver, achter zijn ploeggenoot Primoz Roglic. In het najaar liep Dumoulin bij een val tijdens een training een polsbreuk op. Die verhinderde zijn deelname aan de WK in België.

"De Giro wordt inderdaad mijn hoofddoel. Ik heb er mooie herinneringen aan", vertelde Dumoulin via een videoverbinding. Voorafgaand rijdt hij onder andere de Strade Bianche, de Ronde van Catalonië en de Amstel Gold Race, gevolgd door een hoogtestage met het oog op de Giro. "Daar reageer ik altijd goed op. Ik heb niet veel koersdagen nodig." Hoe de plannen voor later in het jaar eruit zien, wilde hij nog niet zeggen. "Er ligt een blauwdruk. In grote lijnen ligt het wel vast."

Tour de France

Zoals verwacht draait het in de komende Tour de France bij Jumbo-Visma om het klassement van Roglic. De Sloveen werd tweede in de Tour van 2020 na een dramatisch duel op de voorlaatste dag met landgenoot Tadej Pogacar en moest afgelopen jaar opgeven vanwege de gevolgen van een val. De Deen Jonas Vingegaard, vorig jaar verrassend tweede, Steven Kruijswijk en de Amerikaan Sepp Kuss zijn de voornaamste helpers in de bergen. Ook de deelname van de Belgische alleskunner Wout van Aert en de Australische aanwinst Rohan Dennis aan de Tour staat al vast.

Sportief directeur Merijn Zeeman wil zich niet vastpinnen op concrete ambities. "We willen altijd beter worden, dat is de basis", legde hij uit. "Dit team wil ooit de Tour winnen. We gaan er alles aan doen om dat dit jaar te laten gebeuren. Maar ik zie het niet als een 'must' en dat geldt net zo goed voor het winnen van een klassieker. Dat is niet de juiste motivatie."

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

2 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

11 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

12 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

15 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

16 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

16 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

17 uur geleden