Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma bevestigt deelname Dumoulin aan Giro

Jumbo-Visma bevestigt deelname Dumoulin aan Giro

ALICANTE (ANP) - Tom Dumoulin neemt vanaf 6 mei deel aan de Ronde van Italië, de rittenkoers die hij in 2017 won. Zijn ploeg Jumbo-Visma bevestigde dinsdag tijdens de teampresentatie in Alicante dat de 31-jarige Limburger de kopman is in de Giro. Diverse media hadden dat al gemeld. Dumoulin was zelf niet aanwezig. Hij had vorige week contact gehad met een positief op corona getest persoon en bovendien wat milde klachten na een boosterprik.

Dumoulin nam een jaar geleden een pauze omdat hij mentaal klaar was met wielrennen. In mei begon hij weer serieus met trainen met het oog op de tijdrit op de Olympische Spelen in Japan. Zonder veel wedstrijdkilometers in de benen pakte hij daar het zilver, achter zijn ploeggenoot Primoz Roglic. In het najaar liep Dumoulin bij een val tijdens een training een polsbreuk op. Die verhinderde zijn deelname aan de WK in België.

"De Giro wordt inderdaad mijn hoofddoel. Ik heb er mooie herinneringen aan", vertelde Dumoulin via een videoverbinding. Voorafgaand rijdt hij onder andere de Strade Bianche, de Ronde van Catalonië en de Amstel Gold Race, gevolgd door een hoogtestage met het oog op de Giro. "Daar reageer ik altijd goed op. Ik heb niet veel koersdagen nodig." Hoe de plannen voor later in het jaar eruit zien, wilde hij nog niet zeggen. "Er ligt een blauwdruk. In grote lijnen ligt het wel vast."

Tour de France

Zoals verwacht draait het in de komende Tour de France bij Jumbo-Visma om het klassement van Roglic. De Sloveen werd tweede in de Tour van 2020 na een dramatisch duel op de voorlaatste dag met landgenoot Tadej Pogacar en moest afgelopen jaar opgeven vanwege de gevolgen van een val. De Deen Jonas Vingegaard, vorig jaar verrassend tweede, Steven Kruijswijk en de Amerikaan Sepp Kuss zijn de voornaamste helpers in de bergen. Ook de deelname van de Belgische alleskunner Wout van Aert en de Australische aanwinst Rohan Dennis aan de Tour staat al vast.

Sportief directeur Merijn Zeeman wil zich niet vastpinnen op concrete ambities. "We willen altijd beter worden, dat is de basis", legde hij uit. "Dit team wil ooit de Tour winnen. We gaan er alles aan doen om dat dit jaar te laten gebeuren. Maar ik zie het niet als een 'must' en dat geldt net zo goed voor het winnen van een klassieker. Dat is niet de juiste motivatie."

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

5 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

22 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden