Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo schrapt in reorganisatie kwart van de banen op hoofdkantoor

Jumbo schrapt in reorganisatie kwart van de banen op hoofdkantoor

VEGHEL (ANP) - Jumbo gaat per saldo 350 banen schrappen op het hoofdkantoor in Veghel, wat neerkomt op een kwart van alle banen. De maatregel is onderdeel van een in mei aangekondigde reorganisatie. Tot nu toe was het aantal banen dat verdwijnt niet bekendgemaakt. In totaal komen 500 banen te vervallen. Daartegenover ontstaan 150 nieuwe vacatures, aldus het bedrijf.

Het hoofdkantoor heeft 1400 arbeidsplaatsen. De reorganisatie is volgens Jumbo nodig voor de nieuwe strategie. "We doen er alles aan om met grote zorg op een goede manier afscheid te nemen van deze collega's", zegt Jumbo-topman Ton van Veen. "Het valt absoluut niet mee om deze boodschap te moeten delen met je collega's, maar toch merk ik ook dat een nieuwe opzet en vooral een nieuwe manier van werken positief ontvangen worden in de wens voor een ongecompliceerde, ondernemende en slagvaardige kantoororganisatie."

Met de nieuwe strategie wil Jumbo het bedrijf "optimaler" inrichten om winkels en klanten beter te bedienen. Zo gaat de aandacht uit naar effectief samenwerken en snelle besluitvorming. Van Veen heeft in mei al aangegeven dat het onvermijdelijk was dat de reorganisatie zou leiden tot een afname van het aantal arbeidsplaatsen. In juli had de topman het over "enkele honderden".

Het terugbrengen van het aantal arbeidsplaatsen draagt ook bij aan de kostenbesparingen van Jumbo. Zo meldde het bedrijf begin dit jaar dat de winst steeds meer onder druk stond. Jumbo boekte vorig jaar een winst van ruim 21 miljoen euro, in 2022 bleef onder de streep nog ruim 80 miljoen euro over. De daling kwam onder meer door gestegen inkoopprijzen en hogere kosten voor salarissen, huur en energie.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

1 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

2 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

5 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

5 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

5 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

6 uur geleden