Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-ploegleider Van Dongen niet verrast door aanval Pogacar

Jumbo-ploegleider Van Dongen niet verrast door aanval Pogacar

PUY DE DÔME (ANP) - Opnieuw pakte Tadej Pogacar wat tijd terug op Jonas Vingegaard, de kopman van Jumbo-Visma die de leiding heeft in de Tour de France. Ploegleider Arthur van Dongen was niet verrast over de aanval van de Sloveen op zijn kopman. "Ze geven elkaar niet veel toe, maar het gevaar van Pogacar kennen we natuurlijk al een paar jaar", zei de Brabander na de door de Canadees Michael Woods gewonnen rit met aankomst op de Puy de Dôme.

Woods, geen bedreiging voor het klassement, was al lang gefinisht toen Pogacar zijn aanval op Vingegaard ruim een kilometer onder de top inzette. Hij leek weg te rijden, maar de Deen brak niet. "Het was een pittige dag en een eerlijke strijd. Pogacar maakt zijn favorietenrol meer dan waar terwijl Jonas iets moet toegeven", keek Van Dongen terug. Pogacar finishte 8 seconden eerder dan de geletruidrager.

Veel consequenties wilde Van Dongen er niet aan verbinden. "Er gaat nog heel veel gebeuren en er komen nog zware ritten die niet te vergelijken zijn met de rit van vandaag. Als je voor de Tour had gezegd dat we na negen dagen aan de leiding staan met 17 seconden voorsprong hadden we ervoor getekend. Het is nooit leuk als je wat tijd moet toegeven, maar ondertussen zijn we trots en tevreden met hoe het tot nu toe gaat."

Meer uit Sport

Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

22 minuten geleden
Bol denkt niet aan 27e zege, maar aan 'uitvoering' race in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.

34 minuten geleden
Van der Poel rijdt 'leeg' naar boven, maar pakt toch gele trui

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.

1 uur geleden
Healy ziet vele werk beloond met ritzege in Tour

VIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.

1 uur geleden
Tennisster Anisimova houdt Sabalenka uit finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.

2 uur geleden
Van der Poel herovert gele trui in Tour, ritzege voor Ier Healy

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel is weer geletruidrager in de Tour de France. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck trok in de zesde etappe ten aanval in een groep van acht renners. Na een lastige finale bereikte hij als achtste de finish met net genoeg voorsprong om de leiding in het klassement weer over te nemen van de Sloveen Tadej Pogacar. Het verschil tussen beiden bedraagt nu 1 seconde.

2 uur geleden
Pogacar heeft na de Tour ook Vuelta op programma staan

VIRE NORMANDIE (ANP/DPA) - Tadej Pogacar is van plan om na de Tour de France ook de Vuelta te rijden. Dat bevestigde teambaas Mauro Gianetti van de ploeg UAE Team Emirates. "De Vuelta staat op zijn programma", bevestigde de oud-renner tegenover website Vélo.

2 uur geleden