Jumbo-ploeg mist sportief directeur Zeeman in Tour door corona
KOPENHAGEN (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma begint vrijdag aan de Tour de France zonder Merijn Zeeman. De sportief directeur van de ploeg heeft een coronabesmetting opgelopen, meldt hij op Twitter.
"Helaas heeft Covid mij ook te pakken genomen. Er is geen andere optie dan het team sturen van achter de laptop tot ik volledig hersteld ben", schrijft Zeeman, wiens ploeg zich twee weken geleden moest terugtrekken uit de Ronde van Zwitserland vanwege één of meer coronabesmettingen. "Hopelijk kan ik me snel weer bij de ploeg voegen."
Ploegleider Grischa Niermann gaf toe dat de zorgen rond corona "stress" opleveren. "We zijn allemaal nog getest voordat we naar Denemarken zijn gevlogen en je weet dat het fout kan gaan. Zoals met Merijn. Ik heb hem trouwens twee weken geleden voor het laatst gezien. Corona kan ook in de Tour een rol gaan spelen. Zie hoe het in Zwitserland ging. Het kan een einde aan je Tour maken. We kunnen niet meer doen dan ons aan de richtlijnen houden."
De Tour de France begint vrijdag met een individuele tijdrit in Kopenhagen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
36 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
14 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
15 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
16 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
20 uur geleden