Jumbo-ploeg mist sportief directeur Zeeman in Tour door corona
KOPENHAGEN (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma begint vrijdag aan de Tour de France zonder Merijn Zeeman. De sportief directeur van de ploeg heeft een coronabesmetting opgelopen, meldt hij op Twitter.
"Helaas heeft Covid mij ook te pakken genomen. Er is geen andere optie dan het team sturen van achter de laptop tot ik volledig hersteld ben", schrijft Zeeman, wiens ploeg zich twee weken geleden moest terugtrekken uit de Ronde van Zwitserland vanwege één of meer coronabesmettingen. "Hopelijk kan ik me snel weer bij de ploeg voegen."
Ploegleider Grischa Niermann gaf toe dat de zorgen rond corona "stress" opleveren. "We zijn allemaal nog getest voordat we naar Denemarken zijn gevlogen en je weet dat het fout kan gaan. Zoals met Merijn. Ik heb hem trouwens twee weken geleden voor het laatst gezien. Corona kan ook in de Tour een rol gaan spelen. Zie hoe het in Zwitserland ging. Het kan een einde aan je Tour maken. We kunnen niet meer doen dan ons aan de richtlijnen houden."
De Tour de France begint vrijdag met een individuele tijdrit in Kopenhagen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
9 uur geleden