Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Jumbo op weg naar recordomzet'

'Jumbo op weg naar recordomzet'

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo stevent dit jaar af op een recordomzet van 8,5 miljard euro. Dat heeft financieel topman Ton van Veen gezegd in gesprek met het AD. "In 2021 bestaat ons bedrijf 100 jaar, ons streven is om dat jaar een omzet van 10 miljard euro te halen. Als de huidige groei doorzet, gaan we dat halen."

Jumbo opende onlangs zijn eerste winkel in België. Het is volgens Van Veen de bedoeling om bij de zuiderburen in vijf jaar ongeveer honderd filialen te openen. "De omzet van de eerste week overtreft onze stoutste verwachtingen en ligt maar liefst 50 procent hoger dan we dachten."

De bestuurder vindt het ten overstaan van het AD nog te vroeg om verder in te gaan op de onlangs aangekondigde samenwerking tussen Jumbo en HEMA. Wel zegt hij dat vol wordt ingezet op de uitbreiding van het aantal Jumbo City's. "City is onze jongste formule, we hebben er nu zeven en willen op termijn doorgroeien naar circa honderd van deze winkels."

Van Veen is niet bang dat de markt voor kleine stadswinkels snel verzadigd raakt. "De bevolking groeit nog steeds en zeker in binnensteden is behoefte aan winkels waar je snel een broodje of een verse maaltijd kunt kopen. Met de verse producten van La Place hebben we ook echt wat te bieden.’’

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

4 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

5 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

5 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

5 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

6 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

9 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

10 uur geleden