Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo neemt extra maatregelen tegen winkeldiefstal

Jumbo neemt extra maatregelen tegen winkeldiefstal

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo gaat de komende weken extra maatregelen nemen om winkeldiefstal aan te pakken. Zo komt er bijvoorbeeld meer en duidelijk zichtbaar cameratoezicht en zijn er meer en slimmere steekproeven bij zelfscankassa's. Ook wordt extra opvallend gecommuniceerd in alle winkels naar klanten dat boodschappen moeten worden afgerekend en dat scherper wordt gecontroleerd op diefstal.

Jumbo maakte begin dit jaar nog bekend dat er jaarlijks voor meer dan 100 miljoen euro wordt gestolen uit zijn supermarkten. Het bedrijf is al bezig met een proef waarbij in een aantal winkels extra medewerkers of beveiligers worden ingezet, met ook scherpere steekproeven bij zelfscankassa's. Ook zijn er meer controles van bonnen en tassen.

Verder is Jumbo testen aan het doen met nieuwe software die met behulp van kunstmatige intelligentie afwijkend gedrag van klanten in de winkel moet herkennen. Deze proeven duren naar verwachting drie maanden. Als die maatregelen succesvol zijn, worden ze landelijk ingevoerd.

Winkelverbod

Daarnaast legt Jumbo ook vaker een winkelverbod op aan dieven en komt er standaard een procedure waarbij winkeldieven een schadevergoeding betalen van 181 euro.

Jumbo stelt dat winkeldiefstal ook zorgt voor extra spanningen voor medewerkers in supermarkten. "Winkeldiefstal is niet normaal en mag ook nooit normaal worden. Iedereen heeft last van winkeldiefstal en de schade die daarvan het gevolg is. Onze klanten, onze collega's op de winkelvloer, onze ondernemers en ook Jumbo", zegt retaildirecteur Anrico Maat.

Meer uit Financieel

WSJ: BlackRock plaatst order voor 5 miljard aan SpaceX-aandelen

NEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.

1 uur geleden
Rheinmetall gaat samenwerking aan met satellietbedrijf OHB

DÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.

1 uur geleden
AEX-index bereikt nieuw slotrecord, plussen voor chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.

2 uur geleden
Russische olieproductie daalt naar laagste niveau in een jaar

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische olieproductie is in mei gedaald naar het laagste niveau in een jaar, nadat Oekraïne de aanvallen op Russische olie-infrastructuur vorige maand aanzienlijk opvoerde. Oekraïne heeft in mei ten minste 31 aanvallen op onder meer raffinaderijen en pijpleidingen in Rusland uitgevoerd. Daarmee probeert Kiev de olie-inkomsten van Moskou te raken.

2 uur geleden
Marktonderzoeker: mensen drinken komende jaren minder alcohol

LONDEN (ANP/RTR) - Wereldwijd zullen mensen de komende jaren minder alcohol gaan drinken, ondanks dat het aantal mensen stijgt dat oud genoeg is om dit te mogen doen. Dat blijkt uit een studie van marktonderzoeksbureau IWSR.

3 uur geleden
Bloomberg: veel particulieren grijpen mis bij beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Particuliere beleggers hebben voor meer dan 70 miljard dollar ingeschreven op de beursgang van SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat betekent dat het grootste deel van de individuele beleggers mis zal grijpen bij het beursdebuut van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk vrijdagmiddag.

3 uur geleden
Chipbedrijven herstellen op positief Wall Street na uitverkoop

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de zware verliezen een dag eerder. Vooral de tech- en chipbedrijven werden weer opgepikt na de uitverkoop in de sector op woensdag. Beter dan verwachte kwartaalresultaten van software- en cloudbedrijf Oracle zorgden voor optimisme bij beleggers. Oracle, dat vele miljarden investeert in kunstmatige intelligentie (AI), ging zelf wel omlaag en verloor ruim 11 procent.

3 uur geleden