Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo neemt extra maatregelen tegen winkeldiefstal

Jumbo neemt extra maatregelen tegen winkeldiefstal

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo gaat de komende weken extra maatregelen nemen om winkeldiefstal aan te pakken. Zo komt er bijvoorbeeld meer en duidelijk zichtbaar cameratoezicht en zijn er meer en slimmere steekproeven bij zelfscankassa's. Ook wordt extra opvallend gecommuniceerd in alle winkels naar klanten dat boodschappen moeten worden afgerekend en dat scherper wordt gecontroleerd op diefstal.

Jumbo maakte begin dit jaar nog bekend dat er jaarlijks voor meer dan 100 miljoen euro wordt gestolen uit zijn supermarkten. Het bedrijf is al bezig met een proef waarbij in een aantal winkels extra medewerkers of beveiligers worden ingezet, met ook scherpere steekproeven bij zelfscankassa's. Ook zijn er meer controles van bonnen en tassen.

Verder is Jumbo testen aan het doen met nieuwe software die met behulp van kunstmatige intelligentie afwijkend gedrag van klanten in de winkel moet herkennen. Deze proeven duren naar verwachting drie maanden. Als die maatregelen succesvol zijn, worden ze landelijk ingevoerd.

Winkelverbod

Daarnaast legt Jumbo ook vaker een winkelverbod op aan dieven en komt er standaard een procedure waarbij winkeldieven een schadevergoeding betalen van 181 euro.

Jumbo stelt dat winkeldiefstal ook zorgt voor extra spanningen voor medewerkers in supermarkten. "Winkeldiefstal is niet normaal en mag ook nooit normaal worden. Iedereen heeft last van winkeldiefstal en de schade die daarvan het gevolg is. Onze klanten, onze collega's op de winkelvloer, onze ondernemers en ook Jumbo", zegt retaildirecteur Anrico Maat.

Meer uit Financieel

Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

38 minuten geleden
Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

1 uur geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

2 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

2 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

3 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

3 uur geleden
Tanker met aardgas uit Qatar door Straat van Hormuz gegaan

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.

3 uur geleden