Jumbo gaat samenwerken met flitsbezorger Gorillas
VEGHEL (ANP) - Jumbo gaat in Nederland en Vlaanderen samenwerken met flitsbezorger Gorillas. De supermarktketen gaat een groot deel van haar assortiment aan de start-up leveren waaronder huismerkproducten en producten van La Place. Klanten in de elf Nederlandse en twee Belgische steden waar Gorillas actief is kunnen die producten via de Gorillas-app bestellen en binnen tien minuten thuis laten bezorgen door een fietskoerier van het bedrijf.
Klanten van Jumbo in steden krijgen daarnaast de mogelijkheid om direct bij Jumbo bestelde boodschappen door Gorillas te laten bezorgen. Verder willen de bedrijven samen reclame maken en gebruikmaken van elkaars expertise. Mogelijk willen de twee ondernemingen ook samen locaties ontwikkelen.
Jumbo geeft aan dat de samenwerking, die nog dit kwartaal van start gaat, in eerste instantie een looptijd van enkele jaren heeft. Financiële details worden niet bekendgemaakt.
Gorillas ging de afgelopen tijd in het buitenland al vergelijkbare samenwerkingen aan. Zo werkt het van oorsprong Duitse bedrijf in het Verenigd Koninkrijk samen met Tesco en in Frankrijk met Casino.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML krijgt niet alleen veel orders, maar werkt er ook aan zijn productiecapaciteit flink uit te breiden om aan de grote vraag te voldoen. Volgend jaar moet de capaciteit voor machines van de types DUV en low NA EUV, wat zeer geavanceerde apparaten zijn, 30 procent omhoog. Daarbij onderzoekt ASML nog of het mogelijk is om in 2028 weer de capaciteit met 30 procent te vergroten.
57 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Australië gaat wetten invoeren om het energie- en waterverbruik van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) te reguleren en het auteursrecht te beschermen. Dat heeft de Australische premier Anthony Albanese woensdag gezegd.
1 uur geledenSAN JOSE (ANP/RTR) - Betaalverwerkingsbedrijf Stripe heeft samen met private-equitybedrijf Advent International een bod uitgebracht op digitale betalingsverwerker PayPal. Dat meldt Reuters op basis van ingewijden. Stripe en Advent zouden volgens de bronnen 60,50 dollar per aandeel bieden, waardoor het totale bod op ongeveer 53 miljard dollar uitkomt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars en pensioenfondsen steken meer geld in private markten, oftewel beleggingen in bedrijven die niet aan de beurs genoteerd zijn. De Nederlandsche Bank (DNB) meldt dat deze organisaties vorig jaar samen voor 276 miljard euro aan dit soort beleggingen in de boeken hadden staan.
1 uur geledenSAN JOSE (ANP/RTR) - Betaalverwerkingsbedrijf Stripe heeft samen met private-equitybedrijf Advent International een bod uitgebracht op digitale betalingsverwerker PayPal. Dat meldt Reuters op basis van ingewijden. Stripe en Advent zouden volgens de bronnen 60,50 dollar per aandeel bieden, waardoor het totale bod op ongeveer 53 miljard dollar uitkomt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp lopen verder op. Als gevolg van het oplaaiende conflict in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen gestegen. Ook het verbod van Moskou op export van diesel vanuit Rusland speelt mee, vertelt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index woensdag voor het eerst in de geschiedenis de 1100 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die bestaat uit de grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte kort na opening een niveau aan van 1102,37 punten. Dat is de hoogste stand ooit.
2 uur geleden