Jumbo gaat samenwerken met cateraar Vermaat
VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo gaat samenwerken met cateraar Vermaat Groep voor de exploitatie van 44 restaurants van La Place, meldt de supermarktketen. Jumbo blijft eigenaar van het merk La Place en houdt zes restaurants, vier stationslocaties en de internationale franchiserelaties. Vermaat neemt de medewerkers en exploitatie van de overige restaurants over. Financiële details over de samenwerking zijn niet bekendgemaakt.
Met de samenwerking wil Jumbo de 'gemaksformule' van de kleinere take away-locaties La Place Express verder ontwikkelen en producten van La Place uitrollen in de supermarkten. Vermaat zet in op een sterkere positie op de Nederlandse horecamarkt.
De plannen zijn voorgelegd aan de ondernemingsraden van Jumbo en La Place. De ondernemingsraad van Vermaat heeft al een positief advies uitgebracht. Als alle raden een positief advies hebben gegeven en toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) goedkeuring heeft gegeven, start de samenwerking op 1 april 2021.
Bij de restaurants werken 1300 medewerkers. Zij houden hun huidige arbeidsvoorwaarden na de overdracht van de restaurants aan Vermaat. Een deel van de medewerkers dat nu nog op het servicekantoor van La Place werkt, gaat naar Vermaat.
Meer uit Financieel
LINZ AM RHEIN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse schoenenmerk Birkenstock heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Het bedrijf dat vooral bekendstaat om zijn sandalen profiteerde volgens topman Oliver Reichert van de toegenomen populariteit van zijn dichte schoenen en instappers.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens blijven minder vaste energiecontracten afsluiten en meer dynamische. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn er in juni 67.000 minder vaste contracten afgesloten, een daling van bijna 1 procent vergeleken met de maand daarvoor. Tegelijk steeg het aantal afgesloten dynamische contracten, die snel reageren op de prijzen op de groothandelsmarkt, met ruim 3 procent naar 33.000.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het technische team van de Bijenkorf is nog altijd "hard aan het werk" om de website weer volledig werkend te krijgen, zodat klanten weer normaal kunnen bestellen. "We zijn alternatieve logistieke processen in gang aan het zetten en proberen weer zo snel mogelijk up and running te zijn", laat een woordvoerster van de warenhuisketen weten.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De lage waterstand van de Donau raakt ook Tata Steel Nederland. De staalfabrikant kan zijn staalrollen niet meer via de rivier vervoeren naar Centraal- en Oost-Europa. In plaats daarvan maakt Tata Steel gebruik van spoorvervoer, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De zonsverduistering is voor hoogspanningsnetbeheerder TenneT probleemloos verlopen. De voorziene 1300 megawatt die zou wegvallen door de eclips, is opgevangen en leidde dus niet tot stroomuitval. "We zagen alles aankomen en hebben op tijd maatregelen getroffen", aldus een woordvoerder.
1 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië blijft langer ontregeld door de uitbarsting van vulkaan de Etna. Alle vluchten van en naar de luchthaven bij Catania, de belangrijkste op het Italiaanse eiland, worden opgeschort tot in elk geval 02.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag. KLM brengt aankomende passagiers met bussen vanaf Palermo naar Catania, zodat zij vanaf daar hun reis kunnen voortzetten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs voor benzine in België is vanaf vrijdag hoger. Voor een liter Euro95 (E10) mag dan maximaal 1,936 euro worden gerekend aan de Belgische pomp. Het gaat om een stijging met 7 cent per liter.
2 uur geleden