Jumbo gaat ook statiegeld invoeren op sap- en smoothieflessen
VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo gaat statiegeld invoeren op flessen van sappen en smoothies. Ook bij flessen sap en smoothies in de restaurants van La Place zal statiegeld worden geheven. Daarmee volgt de tweede supermarktketen van het land het voorbeeld van onder meer AH en Lidl. Ook sap- en smoothiemerk innocent kondigde al eerder het invoeren van statiegeld aan.
Er geldt sinds vorig jaar een statiegeldverplichting voor alle plastic flessen en flesjes met daarin frisdrank, water en sappen waar suiker of water aan is toegevoegd. Voor flessen met puur sap mocht dit niet. Die mogelijkheid werd pas in februari ingevoerd.
Jumbo zegt dat de stap voor duidelijkheid zorgt voor klanten die nu alle plastic flessen terug kunnen brengen. De supermarktketen streeft ernaar de invoering dit najaar te hebben afgerond.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
7 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, hebben vakbonden FNV en CNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
3 uur geleden