Jumbo-familie Van Eerd neemt belang in flitsbezorger Gorillas
VEGHEL (ANP) - Het investeringsfonds van de familie Van Eerd, de eigenaren van supermarktketen Jumbo, wil een financieel belang nemen in flitsbezorger Gorillas. Ook op andere gebieden wordt de eerder aangekondigde samenwerking tussen Jumbo en Gorillas uitgebreid. Zo wordt Gorillas voor meerdere jaren een belangrijke co-sponsor van wielerploeg Team Jumbo-Visma.
Over de omvang van het belang dat Mississippi Ventures, het investeringsfonds van de familie Van Eerd, in de komende weken in Gorillas zal nemen gaf Jumbo geen nadere details. Ook het investeringsbedrag werd niet bekendgemaakt.
Begin januari kondigde Jumbo al aan in Nederland en Vlaanderen te gaan samenwerken met Gorillas. Naast bekende A-merken levert Jumbo een selectie artikelen van het eigen huismerk en voedingswaren uit het La Place-aanbod. Klanten in de steden waar Gorillas actief is, kunnen die producten via de Gorillas-app bestellen en binnen tien minuten thuis laten bezorgen door een fietskoerier van het bedrijf.
"Met het zetten van deze nieuwe stappen geven we verder vorm aan ons partnership", zei financieel bestuurder Ton van Veen van Jumbo in een toelichting. "Bij Jumbo zien we veel potentieel in instant bezorging, waarmee we nieuwe klantengroepen in de grote steden kunnen aanboren." Een verdere uitbreiding van de samenwerking, waaronder het aanbieden van de bestelservice van Gorillas via de eigen onlinekanalen van Jumbo, wordt volgens Van Veen op dit moment samen met de flitsbezorger uitgewerkt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiƫn bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
4 uur geleden