Jumbo en Gorillas na nog geen anderhalf jaar weer uit elkaar
VEGHEL (ANP) - Jumbo stopt na nog geen anderhalf jaar alweer met zijn samenwerking met flitsbezorger Gorillas. De supermarktketen uit het Brabantse Veghel stelt in een verklaring zich nadrukkelijker te willen richten op verdere groei via de eigen winkels en het online kanaal.
De krachtenbundeling van Jumbo en Gorillas werd in januari vorig jaar aangekondigd. In maart 2022 volgde nog het bericht dat de familie Van Eerd, de eigenaren van Jumbo, een financieel belang wilde nemen in de flitsbezorger. Maar de ontwikkelingen gaan snel. Inmiddels is Gorillas ingelijfd door branchegenoot Getir.
Jumbo vindt het dan ook een "logisch moment" om de samenwerking te beëindigen. Het bedrijf benadrukt veel geleerd te hebben van het samen optrekken met Gorillas. Maar "we werken nu aan minder complexiteit in het bedrijf", klinkt het ook.
Nieuwe kansen
Getir-bestuurder Florian Brunsting spreekt eveneens van een logisch moment bij zijn uitleg waarom de partijen uit elkaar gaan. Hij onderstreept dat de samenwerking met Jumbo en de belevering door Jumbo aan de city stores van Gorillas de flitsbezorger heeft geholpen om in Nederland zijn marktpositie te versterken en vaste voet aan de grond te krijgen. Maar de overname van Gorillas door Getir zou weer nieuwe kansen bieden.
In Nederland is Getir momenteel actief in veertien steden. De vestigingen van Gorillas worden voortaan vanuit Getirs distributiecentrum in Alblasserdam bevoorraad. "In tegenstelling tot Gorillas heeft Getir vorig jaar geïnvesteerd in een eigen distributiecentrum dat daarin een centrale rol vervult", aldus Brunsting.
Meer uit Financieel
BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
2 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
3 uur geleden