
Jumbo en Gorillas na nog geen anderhalf jaar weer uit elkaar
VEGHEL (ANP) - Jumbo stopt na nog geen anderhalf jaar alweer met zijn samenwerking met flitsbezorger Gorillas. De supermarktketen uit het Brabantse Veghel stelt in een verklaring zich nadrukkelijker te willen richten op verdere groei via de eigen winkels en het online kanaal.
De krachtenbundeling van Jumbo en Gorillas werd in januari vorig jaar aangekondigd. In maart 2022 volgde nog het bericht dat de familie Van Eerd, de eigenaren van Jumbo, een financieel belang wilde nemen in de flitsbezorger. Maar de ontwikkelingen gaan snel. Inmiddels is Gorillas ingelijfd door branchegenoot Getir.
Jumbo vindt het dan ook een "logisch moment" om de samenwerking te beëindigen. Het bedrijf benadrukt veel geleerd te hebben van het samen optrekken met Gorillas. Maar "we werken nu aan minder complexiteit in het bedrijf", klinkt het ook.
Nieuwe kansen
Getir-bestuurder Florian Brunsting spreekt eveneens van een logisch moment bij zijn uitleg waarom de partijen uit elkaar gaan. Hij onderstreept dat de samenwerking met Jumbo en de belevering door Jumbo aan de city stores van Gorillas de flitsbezorger heeft geholpen om in Nederland zijn marktpositie te versterken en vaste voet aan de grond te krijgen. Maar de overname van Gorillas door Getir zou weer nieuwe kansen bieden.
In Nederland is Getir momenteel actief in veertien steden. De vestigingen van Gorillas worden voortaan vanuit Getirs distributiecentrum in Alblasserdam bevoorraad. "In tegenstelling tot Gorillas heeft Getir vorig jaar geïnvesteerd in een eigen distributiecentrum dat daarin een centrale rol vervult", aldus Brunsting.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft het verlies in het eerste kwartaal van dit jaar duidelijk verminderd en ook een hogere omzet behaald dan een jaar eerder. Het bedrijf profiteerde van fors toegenomen leveringen van verkeersvliegtuigen, nadat productieprocessen eerder nog werden gehinderd door strengere kwaliteitseisen en verscherpt toezicht na een reeks technische problemen met Boeing-vliegtuigen.
20 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Een meerderheid van de aandeelhouders van ASML heeft ingestemd met hogere maximumbeloningen die topbestuurders van de chipmachinemaker kunnen ontvangen. Enkele beleggers en de ondernemingsraad (or) hadden bedenkingen bij het nieuwe beloningsbeleid. Desondanks stemde ruim 91 procent van de aandeelhouders ermee in op de jaarvergadering.
47 minuten geledenHAMBURG (ANP/RTR) - Klanten van de Duitse containerrederij Hapag-Lloyd hebben ongeveer 30 procent van hun zendingen van China naar de Verenigde Staten geannuleerd. Dat deden ze uit vrees voor de gevolgen van de handelsoorlog tussen de twee grootste economieën ter wereld, zegt een woordvoerder.
49 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Randstad ziet nog steeds geen grote verschuiving in de arbeidsmarkt, nadat de Belastingdienst op 1 januari is begonnen met het volledig handhaven van de regels tegen schijnzelfstandigheid. Topman Jeroen Tiel van de Nederlandse tak van Randstad verwacht dat het aantal zzp'ers in deze constructie daalt, maar het uitzendconcern ziet nog niet dat zzp'ers massaal stoppen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De boetes van honderden miljoenen die Brussel heeft opgelegd aan Meta en Apple sturen een "sterke en duidelijke boodschap" aan techbedrijven in de Europese Unie, vindt vicevoorzitter van de Europese Commissie Teresa Ribera. De techbedrijven hebben de boetes gekregen vanwege het overtreden van de nieuwe wet digitale markten, die rechten en mogelijkheden voor digitale consumenten en producenten moet beschermen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China houdt de deur "wijd open" voor onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importheffingen die de landen aan elkaar hebben opgelegd. Dit heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boombrush mag zijn elektrische tandenborstels blijven verkopen. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald in een zaak die Philips tegen het bedrijf had aangespannen. Het technologieconcern vond dat de tandenborstels van Boombrush te veel leken op die van een eigen type en eiste een verkoopverbod. Maar volgens de rechter verschillen beide apparaten voldoende van elkaar.
1 uur geleden