Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo en Coop mogen getuigen horen in EMTÉ-proces

Jumbo en Coop mogen getuigen horen in EMTÉ-proces

DEN BOSCH (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Coop mogen getuigen onder ede horen die betrokken waren bij de aan- en verkoop van EMTÉ-winkels. Dit heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald. Volgens de supers heeft groothandelsbedrijf Sligro de financiële cijfers van EMTÉ te positief voorgesteld toen zij de 130 filialen overnamen.

Met de rechtszaak is veel geld gemoeid. Jumbo en Coop stellen forse schade te hebben geleden omdat voormalig eigenaar Sligro geen eerlijk beeld zou hebben gegeven van de financiële situatie bij EMTÉ toen zij in 2018 overeenstemming bereikten over de aankoop van de vestigingen van die keten.

De juridische strijd speelde in december al. Toen draaide het bij de rechtbank om de vraag of Jumbo en Coop getuigen mogen horen. Sligro weigerde hieraan mee te werken. De rechtbank wijst de bezwaren van Sligro nu grotendeels van de hand en beslist dat Jumbo en Coop getuigen mogen horen. Dit zal gebeuren in de rechtbank op een nader te bepalen datum. Sligro kreeg van de rechter wel gelijk bij zijn betoog dat het bedrijf belang heeft bij het beschermen van bedrijfsgevoelige en concurrentiegevoelige informatie.

Meer uit Financieel

Gunvor verandert naam na vertrek eigenaren met Russische banden

GENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.

23 minuten geleden
Keniaanse herders vechten CO2-project voor Meta en Netflix aan

NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.

1 uur geleden
Brussel wijst exportverbod op diesel van de hand

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.

1 uur geleden
Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

3 uur geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

3 uur geleden
Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

5 uur geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

5 uur geleden