Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo en Coop mogen getuigen horen in EMTÉ-proces

Jumbo en Coop mogen getuigen horen in EMTÉ-proces

DEN BOSCH (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Coop mogen getuigen onder ede horen die betrokken waren bij de aan- en verkoop van EMTÉ-winkels. Dit heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald. Volgens de supers heeft groothandelsbedrijf Sligro de financiële cijfers van EMTÉ te positief voorgesteld toen zij de 130 filialen overnamen.

Met de rechtszaak is veel geld gemoeid. Jumbo en Coop stellen forse schade te hebben geleden omdat voormalig eigenaar Sligro geen eerlijk beeld zou hebben gegeven van de financiële situatie bij EMTÉ toen zij in 2018 overeenstemming bereikten over de aankoop van de vestigingen van die keten.

De juridische strijd speelde in december al. Toen draaide het bij de rechtbank om de vraag of Jumbo en Coop getuigen mogen horen. Sligro weigerde hieraan mee te werken. De rechtbank wijst de bezwaren van Sligro nu grotendeels van de hand en beslist dat Jumbo en Coop getuigen mogen horen. Dit zal gebeuren in de rechtbank op een nader te bepalen datum. Sligro kreeg van de rechter wel gelijk bij zijn betoog dat het bedrijf belang heeft bij het beschermen van bedrijfsgevoelige en concurrentiegevoelige informatie.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit spreekt TOTO aan op inzetten voetballers

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) spreekt TOTO Online aan op het gebruik van rolmodellen om mensen aan te zetten tot gokken. Online kansspelaanbieders mogen geen gebruikmaken van BN'ers, influencers of in dit geval (oud-)profvoetballers. Deze regels zijn bedoeld om kwetsbare doelgroepen, zoals jongeren en risico- en probleemspelers, te beschermen tegen de aantrekkingskracht van kansspelreclame.

1 uur geleden
DNB: Iranoorlog drukt op economie, maar veel minder dan in 2022

AMSTERDAM (ANP) - De economische groei van Nederland valt dit jaar terug van een eerder verwachte 1,2 procent naar 0,8 procent. Dat komt volgens De Nederlandsche Bank (DNB) door de haperende wereldhandel als gevolg van de Iranoorlog. Ook de prijzen gaan harder omhoog dan eerder gedacht, onder aanvoering van duurdere olie. Maar de gevolgen voor Nederland zijn vooralsnog minder groot dan tijdens de energiecrisis van 2022.

1 uur geleden
Begrotingstekort dit jaar boven EU-norm door haperende economie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse begrotingstekort komt dit jaar uit boven de norm vanuit de Europese Unie van 3 procent, verwacht De Nederlandsche Bank (DNB). Dat zou voor het eerst zijn sinds coronajaar 2020 en pas voor de tweede keer sinds 2012. Het begrotingstekort is groter dan eerder gedacht door de afnemende economische groei als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
NS wil zes keer per dag trein van Amsterdam naar Rhein-Ruhrgebied

UTRECHT (ANP) - De NS kijkt samen met Deutsche Bahn of een nieuwe treindienst tussen Nederland en Duitsland mogelijk is. De spoorvervoerder wil vanaf 2028 tussen Amsterdam en het Rhein-Ruhrgebied een nieuwe passagiersdienst aanbieden.

2 uur geleden
AEX-index zet recordopmars voort na stevige koerswinsten in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette vrijdag de recordopmars voort. Beleggers trokken zich op aan de stevige koerswinsten op Wall Street, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de geplande aanvallen op Iran had afgeblazen en zinspeelde op een vredesakkoord. Volgens Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden. Daarnaast kijken beleggers uit naar de beursgang van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX later op de dag in New York. Die beursgang wordt de grootste ooit.

4 uur geleden
Krant: Rabo en ING willen belang in Belgische staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP) - Rabobank en ING hebben interesse in een belang in de Belgische staatsbank Belfius, meldt de Belgische krant De Tijd. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

5 uur geleden
Rabo-economen: sectoren onder druk door oorlog in Midden-Oosten

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank hebben de groeiverwachtingen voor veel Nederlandse sectoren verlaagd door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz. Sectoren als vervoer en industrie worden volgens de economen bovengemiddeld geraakt door de hogere energieprijzen en groeien nu nog maar mondjesmaat.

5 uur geleden