Jumbo en Coop mogen getuigen horen in EMTÉ-proces
DEN BOSCH (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Coop mogen getuigen onder ede horen die betrokken waren bij de aan- en verkoop van EMTÉ-winkels. Dit heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald. Volgens de supers heeft groothandelsbedrijf Sligro de financiële cijfers van EMTÉ te positief voorgesteld toen zij de 130 filialen overnamen.
Met de rechtszaak is veel geld gemoeid. Jumbo en Coop stellen forse schade te hebben geleden omdat voormalig eigenaar Sligro geen eerlijk beeld zou hebben gegeven van de financiële situatie bij EMTÉ toen zij in 2018 overeenstemming bereikten over de aankoop van de vestigingen van die keten.
De juridische strijd speelde in december al. Toen draaide het bij de rechtbank om de vraag of Jumbo en Coop getuigen mogen horen. Sligro weigerde hieraan mee te werken. De rechtbank wijst de bezwaren van Sligro nu grotendeels van de hand en beslist dat Jumbo en Coop getuigen mogen horen. Dit zal gebeuren in de rechtbank op een nader te bepalen datum. Sligro kreeg van de rechter wel gelijk bij zijn betoog dat het bedrijf belang heeft bij het beschermen van bedrijfsgevoelige en concurrentiegevoelige informatie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
17 minuten geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.
5 uur geleden