Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo: boodschappen duurder door hogere inkoopprijzen

Jumbo: boodschappen duurder door hogere inkoopprijzen

VEGHEL (ANP) - Jumbo moet vaker meer betalen voor de producten die in de supermarkt liggen. De hogere inkoopprijzen worden veroorzaakt door hoge grondstofprijzen en gestegen transportkosten. Die kan de supermarktketen niet allemaal zelf absorberen en daardoor betalen klanten meer voor hun boodschappen. "Op sommige producten hebben we de prijzen moeten verhogen, al proberen we dat zoveel mogelijk te voorkomen omdat prijs een belangrijk concurrentiewapen is", zegt financieel topman Ton van Veen.

Welke producten duurder worden, of zijn geworden, kan hij niet precies zeggen. Jumbo heeft zelf te maken met prijsstijgingen over de hele linie. Zo stijgen de lonen bij het familiebedrijf dit jaar met 3 procent en de komende drie jaar met 9 procent.

"Onze inkoopprijzen zijn de afgelopen tijd vaak met nog meer dan 3 procent gestegen, tot wel 10 procent", zegt Van Veen daarover. "Ook A-merken rekenen hogere prijzen." De kosteninflatie drukt op het verdienmodel van Jumbo. "Al hebben we het natuurlijk goed, vergeleken met andere sectoren die zwaar door de coronacrisis zijn getroffen", aldus Van Veen.

Ook schaarste is een thema. Er zijn soms leveringsproblemen waardoor bepaalde producten moeilijk verkrijgbaar zijn.

Meer uit Financieel

Verzekeraar Aegon bij dalers op Damrak na kwartaalupdate

AMSTERDAM (ANP) - Aegon stond vrijdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs na een kwartaalupdate. De aanwas van kapitaal bij het verzekeringsconcern viel daarbij tegen. Ondanks de onzekere economische omstandigheden denkt Aegon wel de financiële doelstellingen voor dit jaar te halen. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 200 miljoen euro. Het aandeel werd 1 procent lager gezet.

1 uur geleden
Bloomberg: TikTok-moederbedrijf dit jaar bijna zo groot als Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.

2 uur geleden
Japanse economie krimpt door dalende export

TOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.

2 uur geleden
Taiwan positief over handelsgesprek op hoog niveau met VS

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.

2 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in maart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.

3 uur geleden
Prijsstijgingen verhogen omzet detailhandel, vooral in foodsector

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.

4 uur geleden
Shein opent groot magazijn in Vietnam om invoerheffingen VS

HANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.

4 uur geleden