Jumbo berispt Belgische filiaalmanager om bezoek zwarte pieten
LOMMEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft de filiaalmanager van zijn supermarkt in het Belgische Lommel "streng" aangesproken omdat die zwarte pieten in de supermarkt liet komen. Dit bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen uit het Noord-Brabantse Veghel na berichtgeving door Omroep Brabant.
Volgens het beleid van Jumbo mogen in de winkels alleen roetveegpieten of gekleurde pieten komen en geen volledig zwarte of bruine pieten. "We zijn hier in Nederland en Belgiƫ heel strikt in, zodat het voor elke klant en collega een prettig en gezellig feest is." Volledig zwarte of bruine pieten mogen "volstrekt niet", zegt de woordvoerster.
De vestiging in Lommel plaatste op 30 november een inmiddels verwijderd bericht op Facebook waarin de komst van Sinterklaas en de pieten werd aangekondigd. Daarbij stonden foto's met volledig zwart geschminkte pieten in de winkel, is te zien in een schermafbeelding op de website van Omroep Brabant. Het filiaal moest het bericht verwijderen van Jumbo.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
40 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.
3 uur geleden