Jumbo berispt Belgische filiaalmanager om bezoek zwarte pieten
LOMMEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft de filiaalmanager van zijn supermarkt in het Belgische Lommel "streng" aangesproken omdat die zwarte pieten in de supermarkt liet komen. Dit bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen uit het Noord-Brabantse Veghel na berichtgeving door Omroep Brabant.
Volgens het beleid van Jumbo mogen in de winkels alleen roetveegpieten of gekleurde pieten komen en geen volledig zwarte of bruine pieten. "We zijn hier in Nederland en België heel strikt in, zodat het voor elke klant en collega een prettig en gezellig feest is." Volledig zwarte of bruine pieten mogen "volstrekt niet", zegt de woordvoerster.
De vestiging in Lommel plaatste op 30 november een inmiddels verwijderd bericht op Facebook waarin de komst van Sinterklaas en de pieten werd aangekondigd. Daarbij stonden foto's met volledig zwart geschminkte pieten in de winkel, is te zien in een schermafbeelding op de website van Omroep Brabant. Het filiaal moest het bericht verwijderen van Jumbo.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden