Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo benoemt Tom Heidman tot interim-topman

Jumbo benoemt Tom Heidman tot interim-topman

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft Tom Heidman aangesteld als interim-topman als opvolger van Ton van Veen. Hij heeft al verschillende directiefuncties gehad, onder andere bij Albert Heijn, Gall & Gall en Retail Network, maakte Jumbo donderdag bekend.

Van Veen kondigde in januari zijn vertrek aan, zonder duidelijke reden. Hij treedt af op 1 april, Heidman gaat op 1 maart van start bij Jumbo. De twee kennen elkaar al langer, onder meer van de overnames van Super de Boer en C1000.

"Totdat een nieuwe bestuursvoorzitter is aangesteld, zal Tom Heidman als interim-CEO de leiding van Koninklijke Jumbo Food Groep op zich nemen", maakte Jumbo bekend tegelijkertijd met de publicatie van zijn jaarverslag.

Witwaszaak

De 55-jarige Van Veen was jarenlang financieel directeur van de keten uit Veghel. In 2022 deed hij een stap terug door die bestuursfunctie te verruilen voor een rol als commissaris, om meer tijd voor familie en zaken buiten Jumbo te hebben. Later werd hij echter gevraagd terug te keren in het dagelijkse bestuur, omdat toenmalig Jumbo-topman Frits van Eerd verdachte was geworden in een witwaszaak.

In het jaarverslag staat ook dat de nettowinst van het supermarktconcern vorig jaar met 29 procent is gestegen tot 28 miljoen euro. De omzet van de Jumbo-formule daalde met 2,3 procent tot 10,6 miljard euro, de eerste afname van de omzet in twintig jaar. Het concern liep vorig jaar 400 miljoen euro mis door het verbod op tabaksverkopen in supermarkten dat op 1 juli 2024 is ingegaan, werd eerder al bekend.

Het marktaandeel van Jumbo in Nederland is afgelopen jaar gedaald van 20,9 procent naar 20,3 procent. Ook het aantal winkels in Nederland daalde, van 692 naar 689.

Meer uit Financieel

Bloomberg: De Beers verkoopt stiekem afgeprijsde diamanten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers, een van de grootste diamantbedrijven ter wereld, heeft de afgelopen maanden in het geheim afgeprijsde ruwe diamanten verkocht aan een selecte groep afnemers. Daarmee probeert het bedrijf zijn voorraden af te bouwen, zonder openlijk de prijzen te verlagen, zeggen betrokkenen tegen persbureau Bloomberg. Het gaat om een zeer ongebruikelijke stap die de spanningen binnen een sector die al in crisis verkeert, verder aanwakkert.

54 minuten geleden
PostNL: duurdere postzegel weegt niet op tegen aanpassing Postwet

DEN HAAG (ANP) - Met het verhogen van de postzegelprijs kan PostNL het verlies van zijn postdivisie slechts beperken. Juist een aanpassing van de Postwet is nodig om post "toegankelijk en betrouwbaar" te houden. Dat zegt directeur Maurice Unck van de posttak van PostNL. "We zitten klem in wat de Postwet ons voorschrijft."

1 uur geleden
PostNL verhoogt weer postzegelprijs: grootste stap sinds 2014

DEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel vanaf 1 juli met 10 cent tot 1,31 euro. Dat is de sterkste prijsstijging sinds 2014. Volgens het bedrijf kost postbezorging inmiddels meer dan het oplevert. Ook andere prijzen gaan omhoog: het versturen van post naar het buitenland wordt duurder, evenals het versturen van aangetekende brieven en pakketten.

1 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen veert op na scherpe daling

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers laat herstel zien van de scherpe daling vorige maand door zorgen over de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het vooraanstaande onderzoeksinstituut ZEW uit München. Volgens ZEW zijn beleggers bekomen van de grootste schrik van die handelsoorlog. Ook krijgt het vertrouwen steun van de nieuwe Duitse regering die enorme investeringen in onder meer infrastructuur wil doen.

2 uur geleden
Nissan lijdt miljardenverlies en sluit fabrieken

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan heeft in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies geleden. Het noodlijdende bedrijf gaf ook geen winstverwachting af voor het nieuwe jaar vanwege de aanhoudende problemen en de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Nissan bevestigde daarnaast dat het bedrijf het aantal fabrieken terugbrengt van zeventien naar tien en 20.000 banen schrapt.

3 uur geleden
VS verlagen importheffingen op kleine Chinese pakketjes

HONGKONG (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de invoerheffingen op kleinere pakketjes uit China verlagen, meldt het Witte Huis. Dit is opnieuw een stap die de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten moet verminderen.

5 uur geleden
Voor het eerst meer museumbezoekers dan inwoners in Italië

ROME (ANP/DPA) - Musea en andere culturele bezienswaardigheden in Italië, zoals het Colosseum in Rome en de archeologische sites in Pompeï, zijn vorig jaar door ruim 60 miljoen mensen bezocht. Daarmee overtrof het aantal bezoekers voor het eerst het inwoneraantal van Italië van ongeveer 59 miljoen.

5 uur geleden