Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Julian Nagelsmann nieuwe bondscoach van Duitsland

Julian Nagelsmann nieuwe bondscoach van Duitsland

FRANKFURT (ANP) - Julian Nagelsmann is de nieuwe bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Dat heeft de Duitse voetbalbond DFB bekendgemaakt. De 36-jarige oefenmeester is aangesteld tot 31 juli volgend jaar en leidt de Duitsers tijdens het EK in eigen land.

Nagelsmann volgt Hansi Flick op, die na een slechte reeks met 'die' Mannschaft aan de kant werd gezet. Hij moest vertrekken na de forse nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Japan (1-4) . Na het ontslag van Flick werden meerdere namen genoemd, waaronder die van Louis van Gaal. De Duitse bond kiest nu toch voor een Duitse bondscoach.

Het is voor Nagelsmann zijn eerste klus sinds zijn ontslag bij Bayern München eerder dit jaar. "We hebben een Europees kampioenschap in eigen land. Dat is speciaal en iets dat maar eens in de zoveel jaren gebeurt. Het belangrijkste is dat we een geweldig toernooi draaien in een geweldig land. Ik heb veel zin in deze uitdaging", zei hij.

Eerste kandidaat

Ook Rudi Völler, sportief directeur bij de DFB, is blij dat Nagelsmann binnen is. "Hij was vanaf het begin al onze eerste kandidaat voor het bondscoachschap. Nagelsmann is niet alleen een voetbalexpert, maar ook iemand die al meerdere keren heeft laten zien een team te kunnen motiveren. Zijn liefde voor voetbal is voelbaar en aanstekelijk", aldus de oud-bondscoach, die onlangs Duitsland als interim-coach zag winnen van Frankrijk in een oefenduel.

Nagelsmann, die naast Bayern ook al trainer was bij Hoffenheim en RB Leipzig, neemt Sandro Wagner en Benjamin Glück mee als assistenten. Daarmee werkte hij eerder al samen. De eerste interlands voor Nagelsmann met de Duitse ploeg zijn op 14 en 17 oktober. Dan speelt Duitsland oefenwedstrijden tegen de VS en Mexico.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

11 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

11 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

12 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

16 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

17 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

17 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

17 uur geleden