Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Julian Nagelsmann nieuwe bondscoach van Duitsland

Julian Nagelsmann nieuwe bondscoach van Duitsland

FRANKFURT (ANP) - Julian Nagelsmann is de nieuwe bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Dat heeft de Duitse voetbalbond DFB bekendgemaakt. De 36-jarige oefenmeester is aangesteld tot 31 juli volgend jaar en leidt de Duitsers tijdens het EK in eigen land.

Nagelsmann volgt Hansi Flick op, die na een slechte reeks met 'die' Mannschaft aan de kant werd gezet. Hij moest vertrekken na de forse nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Japan (1-4) . Na het ontslag van Flick werden meerdere namen genoemd, waaronder die van Louis van Gaal. De Duitse bond kiest nu toch voor een Duitse bondscoach.

Het is voor Nagelsmann zijn eerste klus sinds zijn ontslag bij Bayern München eerder dit jaar. "We hebben een Europees kampioenschap in eigen land. Dat is speciaal en iets dat maar eens in de zoveel jaren gebeurt. Het belangrijkste is dat we een geweldig toernooi draaien in een geweldig land. Ik heb veel zin in deze uitdaging", zei hij.

Eerste kandidaat

Ook Rudi Völler, sportief directeur bij de DFB, is blij dat Nagelsmann binnen is. "Hij was vanaf het begin al onze eerste kandidaat voor het bondscoachschap. Nagelsmann is niet alleen een voetbalexpert, maar ook iemand die al meerdere keren heeft laten zien een team te kunnen motiveren. Zijn liefde voor voetbal is voelbaar en aanstekelijk", aldus de oud-bondscoach, die onlangs Duitsland als interim-coach zag winnen van Frankrijk in een oefenduel.

Nagelsmann, die naast Bayern ook al trainer was bij Hoffenheim en RB Leipzig, neemt Sandro Wagner en Benjamin Glück mee als assistenten. Daarmee werkte hij eerder al samen. De eerste interlands voor Nagelsmann met de Duitse ploeg zijn op 14 en 17 oktober. Dan speelt Duitsland oefenwedstrijden tegen de VS en Mexico.

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

4 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

4 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

7 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

9 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

12 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

17 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

17 uur geleden