Julian Nagelsmann nieuwe bondscoach van Duitsland
FRANKFURT (ANP) - Julian Nagelsmann is de nieuwe bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Dat heeft de Duitse voetbalbond DFB bekendgemaakt. De 36-jarige oefenmeester is aangesteld tot 31 juli volgend jaar en leidt de Duitsers tijdens het EK in eigen land.
Nagelsmann volgt Hansi Flick op, die na een slechte reeks met 'die' Mannschaft aan de kant werd gezet. Hij moest vertrekken na de forse nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Japan (1-4) . Na het ontslag van Flick werden meerdere namen genoemd, waaronder die van Louis van Gaal. De Duitse bond kiest nu toch voor een Duitse bondscoach.
Het is voor Nagelsmann zijn eerste klus sinds zijn ontslag bij Bayern München eerder dit jaar. "We hebben een Europees kampioenschap in eigen land. Dat is speciaal en iets dat maar eens in de zoveel jaren gebeurt. Het belangrijkste is dat we een geweldig toernooi draaien in een geweldig land. Ik heb veel zin in deze uitdaging", zei hij.
Eerste kandidaat
Ook Rudi Völler, sportief directeur bij de DFB, is blij dat Nagelsmann binnen is. "Hij was vanaf het begin al onze eerste kandidaat voor het bondscoachschap. Nagelsmann is niet alleen een voetbalexpert, maar ook iemand die al meerdere keren heeft laten zien een team te kunnen motiveren. Zijn liefde voor voetbal is voelbaar en aanstekelijk", aldus de oud-bondscoach, die onlangs Duitsland als interim-coach zag winnen van Frankrijk in een oefenduel.
Nagelsmann, die naast Bayern ook al trainer was bij Hoffenheim en RB Leipzig, neemt Sandro Wagner en Benjamin Glück mee als assistenten. Daarmee werkte hij eerder al samen. De eerste interlands voor Nagelsmann met de Duitse ploeg zijn op 14 en 17 oktober. Dan speelt Duitsland oefenwedstrijden tegen de VS en Mexico.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
11 uur geleden