Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Julian Nagelsmann nieuwe bondscoach van Duitsland

Julian Nagelsmann nieuwe bondscoach van Duitsland

FRANKFURT (ANP) - Julian Nagelsmann is de nieuwe bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Dat heeft de Duitse voetbalbond DFB bekendgemaakt. De 36-jarige oefenmeester is aangesteld tot 31 juli volgend jaar en leidt de Duitsers tijdens het EK in eigen land.

Nagelsmann volgt Hansi Flick op, die na een slechte reeks met 'die' Mannschaft aan de kant werd gezet. Hij moest vertrekken na de forse nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Japan (1-4) . Na het ontslag van Flick werden meerdere namen genoemd, waaronder die van Louis van Gaal. De Duitse bond kiest nu toch voor een Duitse bondscoach.

Het is voor Nagelsmann zijn eerste klus sinds zijn ontslag bij Bayern München eerder dit jaar. "We hebben een Europees kampioenschap in eigen land. Dat is speciaal en iets dat maar eens in de zoveel jaren gebeurt. Het belangrijkste is dat we een geweldig toernooi draaien in een geweldig land. Ik heb veel zin in deze uitdaging", zei hij.

Eerste kandidaat

Ook Rudi Völler, sportief directeur bij de DFB, is blij dat Nagelsmann binnen is. "Hij was vanaf het begin al onze eerste kandidaat voor het bondscoachschap. Nagelsmann is niet alleen een voetbalexpert, maar ook iemand die al meerdere keren heeft laten zien een team te kunnen motiveren. Zijn liefde voor voetbal is voelbaar en aanstekelijk", aldus de oud-bondscoach, die onlangs Duitsland als interim-coach zag winnen van Frankrijk in een oefenduel.

Nagelsmann, die naast Bayern ook al trainer was bij Hoffenheim en RB Leipzig, neemt Sandro Wagner en Benjamin Glück mee als assistenten. Daarmee werkte hij eerder al samen. De eerste interlands voor Nagelsmann met de Duitse ploeg zijn op 14 en 17 oktober. Dan speelt Duitsland oefenwedstrijden tegen de VS en Mexico.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

4 minuten geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

12 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

13 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

15 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

15 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

17 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

17 uur geleden