Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juist tegen Spanje wil Egurrola weer floreren voor Oranjevrouwen

Juist tegen Spanje wil Egurrola weer floreren voor Oranjevrouwen

MARBELLA (ANP) - Juist tegen haar thuisland Spanje wil middenveldster Damaris Egurrola zich vrijdag opnieuw bewijzen bij Oranje. De 24-jarige voetbalster zorgde er eind vorig jaar met twee doelpunten in blessuretijd tegen België hoogstpersoonlijk voor dat de voetbalsters nog in de race zijn voor een olympisch ticket. In die strijd wacht uitgerekend wereldkampioen Spanje, het land van haar vader en haar jeugd. "Ik denk dat er niemand gemotiveerder is voor dit duel dan ik", blikt Egurrola vooruit op de halve finale van de Nations League in Sevilla.

Haar sleutelrol in de sensationele slotfase tegen België heeft voor Egurrola veel veranderd. Sinds haar eerste interland, in april 2022, kreeg de inmiddels 27-voudig international door de grote concurrentie op het middenveld maar weinig kansen om zichzelf te bewijzen. Ze scoorde in haar eerste 26 duels drie keer. "Dat ik mezelf nu heb kunnen laten zien aan de fans, is heel belangrijk voor mij. Het voelt vet dat zij mij nu ook in hun harten hebben gesloten."

De speelster van topclub Olympique Lyon maakt vrijdag een goede kans om de langdurig geblesseerde Jill Roord te vervangen. Daar wil Egurrola, sprekend vanuit het trainingskamp in Marbella, zelf niet erg op vooruitlopen. "Ik ben er 100 procent klaar voor en ik heb hier op de trainingen laten zien wat ik kan, dus het is aan de coach om te beslissen."

Verloren kwartfinale

Egurrola denkt dat ze het in haar tweede duel met Spanje beter zal doen dan afgelopen zomer in de verloren kwartfinale (2-1), toen ze als vervangster van Daniëlle van de Donk ineens haar eerste basisplek van het toernooi kreeg. "Dat was toen al richting het einde van mijn eerste WK, en dan ook nog in zo'n emotionele wedstrijd. Dat was moeilijk. Mijn niveau lag onder wat ik van mezelf gewend ben, maar nu is alles anders. Het is midden van het seizoen en ik krijg de kans hier in Spanje te spelen."

Een wedstrijd in en tegen haar thuisland, waar ze sinds haar zesde woonde en voetbalde voor Athletic Club uit Bilbao, blijft "altijd speciaal" voor de dochter van een Nederlandse moeder. "Er zal veel familie zijn en ik speel tegen oud-teamgenoten met wie ik sinds de onder-16 speelde. Maar op het veld tellen die vriendschappen niet meer."

Het duel begint vrijdag om 21.00 uur. De winnaar plaatst zich voor de finale van de Nations League én de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.

Meer uit Voetbal

Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

1 uur geleden
Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

6 uur geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

7 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

7 uur geleden
Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

18 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

22 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

23 uur geleden