Juist tegen Spanje wil Egurrola weer floreren voor Oranjevrouwen
MARBELLA (ANP) - Juist tegen haar thuisland Spanje wil middenveldster Damaris Egurrola zich vrijdag opnieuw bewijzen bij Oranje. De 24-jarige voetbalster zorgde er eind vorig jaar met twee doelpunten in blessuretijd tegen België hoogstpersoonlijk voor dat de voetbalsters nog in de race zijn voor een olympisch ticket. In die strijd wacht uitgerekend wereldkampioen Spanje, het land van haar vader en haar jeugd. "Ik denk dat er niemand gemotiveerder is voor dit duel dan ik", blikt Egurrola vooruit op de halve finale van de Nations League in Sevilla.
Haar sleutelrol in de sensationele slotfase tegen België heeft voor Egurrola veel veranderd. Sinds haar eerste interland, in april 2022, kreeg de inmiddels 27-voudig international door de grote concurrentie op het middenveld maar weinig kansen om zichzelf te bewijzen. Ze scoorde in haar eerste 26 duels drie keer. "Dat ik mezelf nu heb kunnen laten zien aan de fans, is heel belangrijk voor mij. Het voelt vet dat zij mij nu ook in hun harten hebben gesloten."
De speelster van topclub Olympique Lyon maakt vrijdag een goede kans om de langdurig geblesseerde Jill Roord te vervangen. Daar wil Egurrola, sprekend vanuit het trainingskamp in Marbella, zelf niet erg op vooruitlopen. "Ik ben er 100 procent klaar voor en ik heb hier op de trainingen laten zien wat ik kan, dus het is aan de coach om te beslissen."
Verloren kwartfinale
Egurrola denkt dat ze het in haar tweede duel met Spanje beter zal doen dan afgelopen zomer in de verloren kwartfinale (2-1), toen ze als vervangster van Daniëlle van de Donk ineens haar eerste basisplek van het toernooi kreeg. "Dat was toen al richting het einde van mijn eerste WK, en dan ook nog in zo'n emotionele wedstrijd. Dat was moeilijk. Mijn niveau lag onder wat ik van mezelf gewend ben, maar nu is alles anders. Het is midden van het seizoen en ik krijg de kans hier in Spanje te spelen."
Een wedstrijd in en tegen haar thuisland, waar ze sinds haar zesde woonde en voetbalde voor Athletic Club uit Bilbao, blijft "altijd speciaal" voor de dochter van een Nederlandse moeder. "Er zal veel familie zijn en ik speel tegen oud-teamgenoten met wie ik sinds de onder-16 speelde. Maar op het veld tellen die vriendschappen niet meer."
Het duel begint vrijdag om 21.00 uur. De winnaar plaatst zich voor de finale van de Nations League én de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
12 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
13 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
13 uur geleden