Juist tegen Spanje wil Egurrola weer floreren voor Oranjevrouwen
MARBELLA (ANP) - Juist tegen haar thuisland Spanje wil middenveldster Damaris Egurrola zich vrijdag opnieuw bewijzen bij Oranje. De 24-jarige voetbalster zorgde er eind vorig jaar met twee doelpunten in blessuretijd tegen België hoogstpersoonlijk voor dat de voetbalsters nog in de race zijn voor een olympisch ticket. In die strijd wacht uitgerekend wereldkampioen Spanje, het land van haar vader en haar jeugd. "Ik denk dat er niemand gemotiveerder is voor dit duel dan ik", blikt Egurrola vooruit op de halve finale van de Nations League in Sevilla.
Haar sleutelrol in de sensationele slotfase tegen België heeft voor Egurrola veel veranderd. Sinds haar eerste interland, in april 2022, kreeg de inmiddels 27-voudig international door de grote concurrentie op het middenveld maar weinig kansen om zichzelf te bewijzen. Ze scoorde in haar eerste 26 duels drie keer. "Dat ik mezelf nu heb kunnen laten zien aan de fans, is heel belangrijk voor mij. Het voelt vet dat zij mij nu ook in hun harten hebben gesloten."
De speelster van topclub Olympique Lyon maakt vrijdag een goede kans om de langdurig geblesseerde Jill Roord te vervangen. Daar wil Egurrola, sprekend vanuit het trainingskamp in Marbella, zelf niet erg op vooruitlopen. "Ik ben er 100 procent klaar voor en ik heb hier op de trainingen laten zien wat ik kan, dus het is aan de coach om te beslissen."
Verloren kwartfinale
Egurrola denkt dat ze het in haar tweede duel met Spanje beter zal doen dan afgelopen zomer in de verloren kwartfinale (2-1), toen ze als vervangster van Daniëlle van de Donk ineens haar eerste basisplek van het toernooi kreeg. "Dat was toen al richting het einde van mijn eerste WK, en dan ook nog in zo'n emotionele wedstrijd. Dat was moeilijk. Mijn niveau lag onder wat ik van mezelf gewend ben, maar nu is alles anders. Het is midden van het seizoen en ik krijg de kans hier in Spanje te spelen."
Een wedstrijd in en tegen haar thuisland, waar ze sinds haar zesde woonde en voetbalde voor Athletic Club uit Bilbao, blijft "altijd speciaal" voor de dochter van een Nederlandse moeder. "Er zal veel familie zijn en ik speel tegen oud-teamgenoten met wie ik sinds de onder-16 speelde. Maar op het veld tellen die vriendschappen niet meer."
Het duel begint vrijdag om 21.00 uur. De winnaar plaatst zich voor de finale van de Nations League én de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
6 uur geleden