Judotrainer Overijssel verdacht van misbruik leerlingen
ZWOLLE (ANP) - Een 39-jarige judotrainer uit Overijssel wordt verdacht van seksueel misbruik van drie minderjarige meisjes. Het misbruik vond onder meer plaats in Dedemsvaart in de gemeente Hardenberg. De man werd in maart dit jaar aangehouden en zat korte tijd vast. Hij zou donderdag voor de rechtbank in Zwolle moeten verschijnen voor een inleidende zitting. Deze zitting is uitgesteld.
Het misbruik vond volgens het Openbaar Ministerie plaats tussen 2015 en 2019. De man had volgens de aanklager seks met zijn leerlingen die aan zijn zorg waren toevertrouwd. De meisjes waren jonger dan 16 jaar. Hij stuurde twee slachtoffers ook foto's van zijn geslachtsdeel en liet ze foto's van borsten sturen via Facebook.
Volgens RTV Oost is de verdachte een bekende naam in de judowereld van Overijssel en Drenthe. Judoverenigingen in Dedemsvaart en Slagharen zeggen tegen de omroep niets van de beschuldiging te weten.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
7 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
8 uur geleden