Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoploeg zonder Grol naar Tel Aviv voor Grand Slam

Judoploeg zonder Grol naar Tel Aviv voor Grand Slam

HAARLEM (ANP) - Judoka Henk Grol doet deze week niet mee aan de Grand Slam van Tel Aviv. De Nederlandse zwaargewicht richt zich na overleg met zijn coach volledig op de Europese kampioenschappen, die in april worden gehouden.

Grol strijdt met Roy Meyer in de klasse boven 100 kilogram om één ticket voor de Olympische Spelen van Tokio. De Grand Slam in de Israëlische stad Tel Aviv is voor de Nederlandse judobond het voorlaatste meetmoment voor welke judoka's naar de Spelen mogen. Grol eindigde vorige maand als derde op de Masters in Doha. Meyer trof het daar niet met de loting en werd al in zijn eerste optreden uitgeschakeld door Teddy Riner, de tweevoudig olympisch kampioen en tienvoudig wereldkampioen uit Frankrijk.

De Nederlandse ploeg voor de Grand Slam in Tel Aviv bestaat uit veertien judoka's. In de klasse tot 70 kilogram hervatten Kim Polling en Sanne van Dijke hun onderlinge gevecht om een olympisch ticket, hetzelfde geldt voor Marhinde Verkerk en Guusje Steenhuis in de klasse tot 78 kilogram.

Juul Franssen (-63 kilogram), Tornike Tsjakadoea (-60 kg), Frank de Wit (-81 kg), Noël van ’t End (-90 kg) en Michael Korrel (-100 kg) hebben de technische leiding van de judobond de afgelopen 2,5 jaar voldoende overtuigd. Zij gaan normaal gesproken naar Tokio, de stad waar Anton Geesink in 1964 olympisch goud won. De Wit en Korrel komen wel in actie in Tel Aviv. Van 't End (kleine blessures) en Franssen (persoonlijke omstandigheden) hebben zich afgemeld. Ook Tsjakadoea komt niet in actie in Israël. De Grand Slam begint donderdag met de lichtste gewichtsklassen en eindigt zaterdag.

Nederlandse selectie, vrouwen: Naomi van Krevel (-52 kg), Sanne Verhagen (-57 kg), Pleuni Cornelisse (-57 kg), Sanne Vermeer (-63 kg), Sanne van Dijke (-70 kg), Kim Polling (-70 kg), Marhinde Verkerk (-78 kg) en Guusje Steenhuis (-78 kg). Mannen: Frank de Wit (-81 kg), Jesper Smink (-90 kg), Michael Korrel (-100 kg) Simeon Catharina (-100 kg), Roy Meyer (+100 kg) en Jur Spijkers (+100 kg).

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

8 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

10 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

16 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

17 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

17 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

18 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

18 uur geleden