Judoploeg zonder Grol naar Tel Aviv voor Grand Slam
HAARLEM (ANP) - Judoka Henk Grol doet deze week niet mee aan de Grand Slam van Tel Aviv. De Nederlandse zwaargewicht richt zich na overleg met zijn coach volledig op de Europese kampioenschappen, die in april worden gehouden.
Grol strijdt met Roy Meyer in de klasse boven 100 kilogram om één ticket voor de Olympische Spelen van Tokio. De Grand Slam in de Israëlische stad Tel Aviv is voor de Nederlandse judobond het voorlaatste meetmoment voor welke judoka's naar de Spelen mogen. Grol eindigde vorige maand als derde op de Masters in Doha. Meyer trof het daar niet met de loting en werd al in zijn eerste optreden uitgeschakeld door Teddy Riner, de tweevoudig olympisch kampioen en tienvoudig wereldkampioen uit Frankrijk.
De Nederlandse ploeg voor de Grand Slam in Tel Aviv bestaat uit veertien judoka's. In de klasse tot 70 kilogram hervatten Kim Polling en Sanne van Dijke hun onderlinge gevecht om een olympisch ticket, hetzelfde geldt voor Marhinde Verkerk en Guusje Steenhuis in de klasse tot 78 kilogram.
Juul Franssen (-63 kilogram), Tornike Tsjakadoea (-60 kg), Frank de Wit (-81 kg), Noël van ’t End (-90 kg) en Michael Korrel (-100 kg) hebben de technische leiding van de judobond de afgelopen 2,5 jaar voldoende overtuigd. Zij gaan normaal gesproken naar Tokio, de stad waar Anton Geesink in 1964 olympisch goud won. De Wit en Korrel komen wel in actie in Tel Aviv. Van 't End (kleine blessures) en Franssen (persoonlijke omstandigheden) hebben zich afgemeld. Ook Tsjakadoea komt niet in actie in Israël. De Grand Slam begint donderdag met de lichtste gewichtsklassen en eindigt zaterdag.
Nederlandse selectie, vrouwen: Naomi van Krevel (-52 kg), Sanne Verhagen (-57 kg), Pleuni Cornelisse (-57 kg), Sanne Vermeer (-63 kg), Sanne van Dijke (-70 kg), Kim Polling (-70 kg), Marhinde Verkerk (-78 kg) en Guusje Steenhuis (-78 kg). Mannen: Frank de Wit (-81 kg), Jesper Smink (-90 kg), Michael Korrel (-100 kg) Simeon Catharina (-100 kg), Roy Meyer (+100 kg) en Jur Spijkers (+100 kg).
Meer uit Sport
BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
18 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
12 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geleden