Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoploeg na zege op Brazilië in halve finale van Spelen

Judoploeg na zege op Brazilië in halve finale van Spelen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse judoka's staan in de halve finale van de gemengde landenwedstrijd op de Olympische Spelen. Ze versloegen Brazilië tijdens de kwartfinale in de Budokan van Tokio (4-2).

Sanne van Verhagen, Sanne Van Dijke, Noël van 't End en Henk Grol tekenden voor de overwinningen van Nederland. Tornike Tsjakadoea en Guusje Steenhuis moesten hun meerdere erkennen in hun Braziliaanse tegenstanders.

Frankrijk is zaterdag na 10.00 uur de tegenstander van Nederland in de halve finale.

Nieuw onderdeel

Eerder op zaterdag bereikte Nederland de kwartfinales met een zwaarbevochten zege op Oezbekistan (4-3). Oranje kwam terug van een achterstand van 1-3. Vervolgens wees loting uit dat een wedstrijd tussen Henk Grol en Bekmurod Oltiboev de beslissing moest brengen. Grol(+ 100 kg) werd vrijdag tijdens zijn eerste optreden in het individuele toernooi val na 25 seconden door Oltiboev verslagen. Zaterdag werd hij zelfs al na 19 seconden door zijn plaaggeest op zijn rug gegooid. Grol hield zijn hoofd koel tijdens een derde confrontatie in korte tijd met Oltiboev en won in de golden score op straffen.

Nederland heeft afgelopen week slechts één medaille overgehouden aan de individuele wedstrijden op de Spelen. Van Dijke greep brons in de klasse tot 70 kilogram.

De gemengde landenwedstrijd is een nieuw onderdeel op de Spelen. Zes judoka's, drie mannen en drie vrouwen, uit verschillende gewichtsklassen nemen het tegen elkaar op.

Meer uit Sport

Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

18 minuten geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

2 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

3 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

14 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

20 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

22 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

1 dag geleden