Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's willen in aanloop Parijs verbeteringen op mentale vlak

Judoka's willen in aanloop Parijs verbeteringen op mentale vlak

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's willen zich in aanloop naar de Olympische Spelen van Parijs in 2024 vooral gaan verbeteren op het "mentale vlak". Dat zei Gijs Ronnes, de nieuwe technisch directeur van de judobond, bij de presentatie van de selectie voor de binnenkort te houden Europese kampioenschappen. "De evaluatie van de Olympische Spelen van Tokio heeft aangegeven dat we vooral in dat opzicht niet hadden wat we nodig hebben."

In Tokio was er slechts één medaille voor Oranje, brons voor Sanne van Dijke in de klasse tot 70 kilogram. Verder waren er vooral tegenvallers, hoewel er in aanloop naar het evenement in Japan wel goed werd gepresteerd. Ronnes, afkomstig uit het volleybal: "We zijn met alle coaches aan het bespreken hoe we het nieuwe traject precies gaan invullen. Wat is hun kennis, wat zegt een sportpsycholoog? Alles wordt meegewogen."

Ronnes wil nieuwe dingen activeren, gebruikmakend van wetenschappelijke kennis, die hij mede heeft opgedaan bij zijn eerdere activiteiten. "Maar ik kom terecht in een bestaande cultuur die ik zeker ook respecteer", vult hij aan. "Er zijn in het judo bepaalde tradities. Maar bij het werken aan nieuwe dingen mag je ook best een keer op je bek gaan."

Selectie

Bij het naderende EK, waar een omvangrijke Nederlandse selectie tussen 29 april en 1 mei in actie komt, is het doel het winnen van vier medailles. Ronnes: "We beschikken over een mooie mix van routine en nieuwelingen." Van Dijke behoort tot de groep, net als voormalig wereldkampioen Noël van 't End. Bij de laatste EK in Portugal veroverde Nederland vier medailles. Van Dijke werd Europees kampioene, Guusje Steenhuis en de inmiddels gestopte Henk Grol veroverden zilver, voor Sanne Vermeer was er een brons.

Vermeer, kandidate voor een medaille, ontbreekt deze keer vanwege een blessure aan een knie. De verwachting is dat ze op niet al te lange termijn wel weer in actie komt, als het selectietraject voor Parijs gaat beginnen. Mogelijk gaat ook bondscoach Maarten Arens niet mee naar de Bulgaarse hoofdstad. De bondscoach, een van de langstzittende in de Nederlandse olympische sport, is ziek.

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

41 minuten geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

6 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

8 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

19 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

20 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden