Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's willen in aanloop Parijs verbeteringen op mentale vlak

Judoka's willen in aanloop Parijs verbeteringen op mentale vlak

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's willen zich in aanloop naar de Olympische Spelen van Parijs in 2024 vooral gaan verbeteren op het "mentale vlak". Dat zei Gijs Ronnes, de nieuwe technisch directeur van de judobond, bij de presentatie van de selectie voor de binnenkort te houden Europese kampioenschappen. "De evaluatie van de Olympische Spelen van Tokio heeft aangegeven dat we vooral in dat opzicht niet hadden wat we nodig hebben."

In Tokio was er slechts één medaille voor Oranje, brons voor Sanne van Dijke in de klasse tot 70 kilogram. Verder waren er vooral tegenvallers, hoewel er in aanloop naar het evenement in Japan wel goed werd gepresteerd. Ronnes, afkomstig uit het volleybal: "We zijn met alle coaches aan het bespreken hoe we het nieuwe traject precies gaan invullen. Wat is hun kennis, wat zegt een sportpsycholoog? Alles wordt meegewogen."

Ronnes wil nieuwe dingen activeren, gebruikmakend van wetenschappelijke kennis, die hij mede heeft opgedaan bij zijn eerdere activiteiten. "Maar ik kom terecht in een bestaande cultuur die ik zeker ook respecteer", vult hij aan. "Er zijn in het judo bepaalde tradities. Maar bij het werken aan nieuwe dingen mag je ook best een keer op je bek gaan."

Selectie

Bij het naderende EK, waar een omvangrijke Nederlandse selectie tussen 29 april en 1 mei in actie komt, is het doel het winnen van vier medailles. Ronnes: "We beschikken over een mooie mix van routine en nieuwelingen." Van Dijke behoort tot de groep, net als voormalig wereldkampioen Noël van 't End. Bij de laatste EK in Portugal veroverde Nederland vier medailles. Van Dijke werd Europees kampioene, Guusje Steenhuis en de inmiddels gestopte Henk Grol veroverden zilver, voor Sanne Vermeer was er een brons.

Vermeer, kandidate voor een medaille, ontbreekt deze keer vanwege een blessure aan een knie. De verwachting is dat ze op niet al te lange termijn wel weer in actie komt, als het selectietraject voor Parijs gaat beginnen. Mogelijk gaat ook bondscoach Maarten Arens niet mee naar de Bulgaarse hoofdstad. De bondscoach, een van de langstzittende in de Nederlandse olympische sport, is ziek.

Meer uit Sport

IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

1 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

2 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

17 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

19 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

22 uur geleden