
Judoka's Van 't End en Spijkers naar kwartfinales EK
PRAAG (ANP) - De Nederlandse judoka's Noël van 't End en Jur Spijkers hebben de kwartfinales bereikt bij de Europese kampioenschappen in Praag. Van 't End was dat als wereldkampioen in de klasse tot 90 kilogram aan zijn stand verplicht. EK-debutant Spijkers verraste bij de zwaargewichten.
Van 't End had een bye in de eerste ronde en was bij zijn eerste optreden te sterk voor de Tsjech Jiri Petr.
Spijkers vervangt in Praag Henk Grol die vanwege een coronabesmetting niet kon deelnemen aan de Europese titelstrijd. In de eerste ronde was de Tilburger te sterk voor Marius Fizel uit Slowakije. Daarna bereikte hij ten koste van de Oekraïner Jakiv Chammo de laatste acht.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben hun ongeslagen status in de Pro League behouden. De ploeg van bondscoach Paul van Ass versloeg Australië in Eindhoven met 7-2. Halverwege stond het 4-1.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft zich voor de derde keer in haar loopbaan geplaatst voor de finale van Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld was met 6-2 7-6 (7) te sterk voor de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die in de tiebreak een setpunt onbenut liet.
12 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft voor de derde keer dit jaar het Nederlands record op de 200 meter schoolslag aangescherpt. De 22-jarige zwemster uit Bodegraven kwam bij de NK langebaan in Amersfoort tot een tijd van 2.21,71.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Nikita Mazepin kan een terugkeer op korte termijn in de Formule 1 vergeten. De Britse justitie weigert de sancties tegen de Russische coureur, die werden opgelegd vanwege de oorlog in Oekraïne, op te heffen.
13 uur geledenROSMALEN (ANP) - Venus Williams heeft haar eerste training afgewerkt op het Autotron in Rosmalen. De Amerikaanse tennisster doet volgende week voor het eerst mee aan het enige WTA-toernooi op Nederlandse bodem.
14 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning van dit jaar in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Roberto Piazza was overtuigend te sterk voor Cuba. In Ottawa in Canada werd het 3-0 (28-26 25-23 25-18). Nederland staat twaalfde op de wereldranglijst, Cuba dertiende.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolina Muchova heeft zich voor het eerst in haar loopbaan geplaatst voor de finale van een grandslamtoernooi. De nummer 43 van de wereld verraste op Roland Garros de Belarussische Aryna Sabalenka met 7-6 (5) 6-7 (5) 7-5. Muchova overleefde in de derde set bij een 5-2-achterstand een wedstrijdpunt en won de laatste vijf games van de wedstrijd.
14 uur geleden