Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's Korrel en Steenhuis door naar kwartfinales in Parijs

Judoka's Korrel en Steenhuis door naar kwartfinales in Parijs

PARIJS (ANP) - Judoka's Michael Korrel en Guusje Steenhuis hebben de kwartfinales bereikt op de Olympische Spelen van Parijs.

De 30-jarige Korrel rekende in de Arena Champ-de-Mars in de achtste finales van de klasse tot 100 kilogram af met Dzhafar Kostoev uit de Verenigde Arabische Emiraten, de nummer 18 van de wereld. Hij won op waza-ari.

De 31-jarige Steenhuis won in de klasse tot 78 kilogram na een lang gevecht in de verlenging (golden score) op waza-ari van de Poolse Beata Pacut-Kloczko, de nummer 17 van de wereld. Korrel en Steenhuis hadden vanwege hun hoge posities op de wereldranglijst, respectievelijk zevende en achtste, een 'bye' in de eerste ronde

Vorige Spelen overtroffen

Korrel heeft het nu al beter gedaan dan op de Spelen van Tokio, toen hij er na zijn eerste partij al uitvloog. De judoka uit Vianen haalde in zijn carrière twee keer een bronzen medaille op een WK en was in 2022 Europees kampioen.

Steenhuis deed drie jaar geleden ook mee op de Spelen van Tokio. Toen verloor ze in de herkansingen en miste daardoor de strijd om een bronzen plak. In haar carrière won de judoka uit Hoogvliet een keer zilver en twee keer brons op een WK. Ze is ook vijfvoudig Europees kampioene.

Meer uit Sport

Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

16 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

16 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

18 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

20 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

1 dag geleden