Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's gaan voor eerste plak TeamNL, ogen gericht op triatlon

Judoka's gaan voor eerste plak TeamNL, ogen gericht op triatlon

PARIJS (ANP) - Judoka's Joanne van Lieshout en Frank de Wit kunnen Nederland op de vierde dag van de Olympische Spelen in Parijs eindelijk de eerste medaille bezorgen. Met name Van Lieshout is in de klasse tot 63 kilogram een belangrijke kanshebster. De 21-jarige Brabantse kroonde zich in mei in Abu Dhabi tot wereldkampioen.

Rond 11.15 uur judoot Van Lieshout in de Champ-de-Mars Arena haar eerste wedstrijd, tegen Barbara Timo uit Portugal of de Zuid-Koreaanse Kim Jisu. Voor de eerste ronde had de Nederlandse een 'bye'. De Wit treft ongeveer tegelijkertijd in de eerste ronde Hugo Cumbo uit Vanuatu. Het finaleblok begint om 16.00 uur.

Verder gaat de aandacht uit naar de triatlon bij de mannen, waarvan het zwemgedeelte als het goed is wordt afgelegd op de Seine. Door de vele regen van afgelopen weekend zijn er echter opnieuw zorgen over de waterkwaliteit. Richard Murray en Mitch Kolkman horen waarschijnlijk in de vroege ochtend of zij in de Seine kunnen zwemmen. De start van de triatlon in het warme Parijs staat gepland om 8.00 uur.

Eerherstel

Op de gravelbanen van Roland Garros nemen Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof het op tegen Carlos Alcaraz en Rafael Nadal. De wedstrijd wordt gespeeld op het Court Suzanne Lenglen, het tweede stadion. Griekspoor/Koolhof - Alcaraz/Nadal is de derde wedstrijd. Het eerste duel begint om 12.00 uur.

Zwemmers Arno Kamminga, Caspar Corbeau en Marrit Steenbergen krijgen vanaf 11.00 uur en 's avonds na 20.30 uur in de voorrondes de kans op eerherstel. Kamminga en Corbeau komen uit op de 200 meter schoolslag, twee dagen nadat ze in de finale van de 100 school als zesde en achtste waren geëindigd. Steenbergen zwemt op koningsnummer 100 vrij. In het weekend miste de regerend wereldkampioene met de estafetteploeg op dit nummer de finale.

Andere wedstrijden

Verder treffen de handbalsters Spanje (14.00 uur), de hockeyers Groot-Brittannië (12.45 uur) en staan voor beachkoppels Katja Stam/Raïsa Schoon en Stefan Boermans/Yorick de Groot de volgende groepswedstrijden op het programma. De 3x3-basketballers beginnen hun toernooi tegen China, amazone Dinja van Liere opent het dressuurtoernooi voor Nederland.

Ook is er individueel handboogschieten bij de vrouwen, Lena Teunissen vaart de heats in de kanoslalom en het zeil- en roeitoernooi gaat verder.

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

2 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

3 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

14 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

18 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

21 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden