Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's gaan voor eerste plak TeamNL, ogen gericht op triatlon

Judoka's gaan voor eerste plak TeamNL, ogen gericht op triatlon

PARIJS (ANP) - Judoka's Joanne van Lieshout en Frank de Wit kunnen Nederland op de vierde dag van de Olympische Spelen in Parijs eindelijk de eerste medaille bezorgen. Met name Van Lieshout is in de klasse tot 63 kilogram een belangrijke kanshebster. De 21-jarige Brabantse kroonde zich in mei in Abu Dhabi tot wereldkampioen.

Rond 11.15 uur judoot Van Lieshout in de Champ-de-Mars Arena haar eerste wedstrijd, tegen Barbara Timo uit Portugal of de Zuid-Koreaanse Kim Jisu. Voor de eerste ronde had de Nederlandse een 'bye'. De Wit treft ongeveer tegelijkertijd in de eerste ronde Hugo Cumbo uit Vanuatu. Het finaleblok begint om 16.00 uur.

Verder gaat de aandacht uit naar de triatlon bij de mannen, waarvan het zwemgedeelte als het goed is wordt afgelegd op de Seine. Door de vele regen van afgelopen weekend zijn er echter opnieuw zorgen over de waterkwaliteit. Richard Murray en Mitch Kolkman horen waarschijnlijk in de vroege ochtend of zij in de Seine kunnen zwemmen. De start van de triatlon in het warme Parijs staat gepland om 8.00 uur.

Eerherstel

Op de gravelbanen van Roland Garros nemen Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof het op tegen Carlos Alcaraz en Rafael Nadal. De wedstrijd wordt gespeeld op het Court Suzanne Lenglen, het tweede stadion. Griekspoor/Koolhof - Alcaraz/Nadal is de derde wedstrijd. Het eerste duel begint om 12.00 uur.

Zwemmers Arno Kamminga, Caspar Corbeau en Marrit Steenbergen krijgen vanaf 11.00 uur en 's avonds na 20.30 uur in de voorrondes de kans op eerherstel. Kamminga en Corbeau komen uit op de 200 meter schoolslag, twee dagen nadat ze in de finale van de 100 school als zesde en achtste waren geëindigd. Steenbergen zwemt op koningsnummer 100 vrij. In het weekend miste de regerend wereldkampioene met de estafetteploeg op dit nummer de finale.

Andere wedstrijden

Verder treffen de handbalsters Spanje (14.00 uur), de hockeyers Groot-Brittannië (12.45 uur) en staan voor beachkoppels Katja Stam/Raïsa Schoon en Stefan Boermans/Yorick de Groot de volgende groepswedstrijden op het programma. De 3x3-basketballers beginnen hun toernooi tegen China, amazone Dinja van Liere opent het dressuurtoernooi voor Nederland.

Ook is er individueel handboogschieten bij de vrouwen, Lena Teunissen vaart de heats in de kanoslalom en het zeil- en roeitoernooi gaat verder.

Meer uit Sport

Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

6 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

7 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

11 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

13 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

1 dag geleden