Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's gaan voor eerste plak TeamNL, ogen gericht op triatlon

Judoka's gaan voor eerste plak TeamNL, ogen gericht op triatlon

PARIJS (ANP) - Judoka's Joanne van Lieshout en Frank de Wit kunnen Nederland op de vierde dag van de Olympische Spelen in Parijs eindelijk de eerste medaille bezorgen. Met name Van Lieshout is in de klasse tot 63 kilogram een belangrijke kanshebster. De 21-jarige Brabantse kroonde zich in mei in Abu Dhabi tot wereldkampioen.

Rond 11.15 uur judoot Van Lieshout in de Champ-de-Mars Arena haar eerste wedstrijd, tegen Barbara Timo uit Portugal of de Zuid-Koreaanse Kim Jisu. Voor de eerste ronde had de Nederlandse een 'bye'. De Wit treft ongeveer tegelijkertijd in de eerste ronde Hugo Cumbo uit Vanuatu. Het finaleblok begint om 16.00 uur.

Verder gaat de aandacht uit naar de triatlon bij de mannen, waarvan het zwemgedeelte als het goed is wordt afgelegd op de Seine. Door de vele regen van afgelopen weekend zijn er echter opnieuw zorgen over de waterkwaliteit. Richard Murray en Mitch Kolkman horen waarschijnlijk in de vroege ochtend of zij in de Seine kunnen zwemmen. De start van de triatlon in het warme Parijs staat gepland om 8.00 uur.

Eerherstel

Op de gravelbanen van Roland Garros nemen Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof het op tegen Carlos Alcaraz en Rafael Nadal. De wedstrijd wordt gespeeld op het Court Suzanne Lenglen, het tweede stadion. Griekspoor/Koolhof - Alcaraz/Nadal is de derde wedstrijd. Het eerste duel begint om 12.00 uur.

Zwemmers Arno Kamminga, Caspar Corbeau en Marrit Steenbergen krijgen vanaf 11.00 uur en 's avonds na 20.30 uur in de voorrondes de kans op eerherstel. Kamminga en Corbeau komen uit op de 200 meter schoolslag, twee dagen nadat ze in de finale van de 100 school als zesde en achtste waren geëindigd. Steenbergen zwemt op koningsnummer 100 vrij. In het weekend miste de regerend wereldkampioene met de estafetteploeg op dit nummer de finale.

Andere wedstrijden

Verder treffen de handbalsters Spanje (14.00 uur), de hockeyers Groot-Brittannië (12.45 uur) en staan voor beachkoppels Katja Stam/Raïsa Schoon en Stefan Boermans/Yorick de Groot de volgende groepswedstrijden op het programma. De 3x3-basketballers beginnen hun toernooi tegen China, amazone Dinja van Liere opent het dressuurtoernooi voor Nederland.

Ook is er individueel handboogschieten bij de vrouwen, Lena Teunissen vaart de heats in de kanoslalom en het zeil- en roeitoernooi gaat verder.

Meer uit Sport

Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

13 uur geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

13 uur geleden
Narváez wint derde etappe Ronde van Zwitserland na lange vlucht

BAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.

14 uur geleden
Tennisser Zverev na twee tiebreaks naar halve finales Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.

15 uur geleden
Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

21 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

1 dag geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

1 dag geleden