Judoka's doen ruim een week voor EK toch mee in Abu Dhabi
ARNHEM (ANP) - De mannelijke Nederlandse judoka's doen ruim een week voor de EK in Montpellier alsnog mee aan de Grand Slam van Abu Dhabi. Het toernooi in de Verenigde Arabische Emiraten is aan de planning toegevoegd omdat eerder dit jaar werd afgezien van deelname aan de Grand Slam van Bakoe.
Vorige maand besloot de Nederlandse judobond niet af te reizen naar de Grand Slam in Azerbeidzjan vanwege de situatie in het land. Het conflict tussen Azerbeidzjan en Armenië over de enclave Nagorno-Karabach laaide vorige maand op. Het gebied bevindt zich binnen enkele honderden kilometers van kuststad Bakoe.
Aanvankelijk was besloten het toernooi in Abu Dhabi over te slaan voor een optimale voorbereiding op de EK. Omdat het toernooi in Bakoe werd geschrapt, hebben de mannen besloten in Abu Dhabi op zoek te gaan naar punten voor de wereldranglijst, die van belang kunnen zijn voor plaatsing voor de Olympische Spelen.
Noël van 't End
De Grand Slam van Abu Dhabi duurt van dinsdag 24 tot en met donderdag 26 oktober. De EK beginnen op vrijdag 3 november.
Van de EK-gangers bij de mannen heeft alleen Noël van 't End besloten niet deel te nemen aan het toernooi in Abu Dhabi. De Nederlandse vrouwen doen ook niet mee.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geleden