Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's doen ruim een week voor EK toch mee in Abu Dhabi

Judoka's doen ruim een week voor EK toch mee in Abu Dhabi

ARNHEM (ANP) - De mannelijke Nederlandse judoka's doen ruim een week voor de EK in Montpellier alsnog mee aan de Grand Slam van Abu Dhabi. Het toernooi in de Verenigde Arabische Emiraten is aan de planning toegevoegd omdat eerder dit jaar werd afgezien van deelname aan de Grand Slam van Bakoe.

Vorige maand besloot de Nederlandse judobond niet af te reizen naar de Grand Slam in Azerbeidzjan vanwege de situatie in het land. Het conflict tussen Azerbeidzjan en Armenië over de enclave Nagorno-Karabach laaide vorige maand op. Het gebied bevindt zich binnen enkele honderden kilometers van kuststad Bakoe.

Aanvankelijk was besloten het toernooi in Abu Dhabi over te slaan voor een optimale voorbereiding op de EK. Omdat het toernooi in Bakoe werd geschrapt, hebben de mannen besloten in Abu Dhabi op zoek te gaan naar punten voor de wereldranglijst, die van belang kunnen zijn voor plaatsing voor de Olympische Spelen.

Noël van 't End

De Grand Slam van Abu Dhabi duurt van dinsdag 24 tot en met donderdag 26 oktober. De EK beginnen op vrijdag 3 november.

Van de EK-gangers bij de mannen heeft alleen Noël van 't End besloten niet deel te nemen aan het toernooi in Abu Dhabi. De Nederlandse vrouwen doen ook niet mee.

Meer uit Sport

Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

47 minuten geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

55 minuten geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

5 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

7 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden