Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka's doen ruim een week voor EK toch mee in Abu Dhabi

Judoka's doen ruim een week voor EK toch mee in Abu Dhabi

ARNHEM (ANP) - De mannelijke Nederlandse judoka's doen ruim een week voor de EK in Montpellier alsnog mee aan de Grand Slam van Abu Dhabi. Het toernooi in de Verenigde Arabische Emiraten is aan de planning toegevoegd omdat eerder dit jaar werd afgezien van deelname aan de Grand Slam van Bakoe.

Vorige maand besloot de Nederlandse judobond niet af te reizen naar de Grand Slam in Azerbeidzjan vanwege de situatie in het land. Het conflict tussen Azerbeidzjan en Armenië over de enclave Nagorno-Karabach laaide vorige maand op. Het gebied bevindt zich binnen enkele honderden kilometers van kuststad Bakoe.

Aanvankelijk was besloten het toernooi in Abu Dhabi over te slaan voor een optimale voorbereiding op de EK. Omdat het toernooi in Bakoe werd geschrapt, hebben de mannen besloten in Abu Dhabi op zoek te gaan naar punten voor de wereldranglijst, die van belang kunnen zijn voor plaatsing voor de Olympische Spelen.

Noël van 't End

De Grand Slam van Abu Dhabi duurt van dinsdag 24 tot en met donderdag 26 oktober. De EK beginnen op vrijdag 3 november.

Van de EK-gangers bij de mannen heeft alleen Noël van 't End besloten niet deel te nemen aan het toernooi in Abu Dhabi. De Nederlandse vrouwen doen ook niet mee.

Meer uit Sport

Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

7 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

9 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

10 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

10 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

14 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

16 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

18 uur geleden