Judoka Vermeer pakt goud op Grand Prix Zagreb
ZAGREB (ANP) - Judoka Sanne Vermeer heeft bij de Grand Prix van Zagreb een gouden plak veroverd in de klasse tot 70 kilogram. De 26-jarige Vermeer, de nummer 75 van de wereld, was in de finale te sterk voor Maya Kohan uit Israël. Voor de Friezin is het haar tweede eindzege op een Grand Prix. Vijf jaar geleden won ze ook de Grand Prix van Tbilisi.
Bij de laatste vier was Vermeer te sterk voor de Japanse Shiho Tanaka, de mondiale nummer 15. De absolute wereldtop, waartoe ook Sanne van Dijke behoort, deed niet mee in Zagreb.
Geke van den Berg greep in de klasse tot 63 kilogram net naast een bronzen plak.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 minuten geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
1 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
7 uur geleden