Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Vermeer na succes op WK: er is wel een stijgende lijn, ja

Judoka Vermeer na succes op WK: er is wel een stijgende lijn, ja

BOEDAPEST (ANP) - Op alle grote toernooien waaraan Sanne Vermeer (-63 kg) dit seizoen deelnam, stond ze op het podium. Woensdag gebeurde dat op het wereldkampioenschap in Boedapest, waar de 23-jarige Friezin brons veroverde. Of ze beter is dan ooit? "Ik mag in elk geval wel zeggen dat er sprake is van een stijgende lijn, ja", reageert ze vanuit de Hongaarse hoofdstad.

De tegenspoed uit recente tijden lijkt al bijna te zijn vergeten. Een zware blessure hield Vermeer lange tijd aan de kant. "Misschien kwam het wel goed uit dat ik tijdens corona geblesseerd was", denkt ze achteraf. "Het was een periode waarin niemand iets deed. Ik had daarom alle tijd om te revalideren, zonder dat ik iedereen maar overal in actie zag komen. Vermoedelijk heeft me dat wel wat geholpen."

Zo ging ze dit jaar verder waar ze eerder gebleven was. Er was al brons, voor de tweede keer, bij de Europese titelstrijd in Lissabon. Podiumplaatsen waren er verder bij de World Masters in Doha en de grand slams in Tel Aviv en Kazan. "Ik had dat zeker allemaal niet verwacht. Achteraf kan ik alleen maar zeggen dat mijn revalidatie niet zo confronterend was. Ik was niet de enige die thuis zat. De prestaties zijn gelukkig goed nu. Opzienbarend? Dat weet ik eigenlijk niet."

Normaal gesproken zou ze zich nu tot de favorieten kunnen rekenen voor de Olympische Spelen, de komende zomer in Tokio. Door haar blessures én goede prestaties van Juul Franssen in dezelfde klasse was de keuze voor Tokio 2020 echter al gemaakt. Franssen gaat. De commissie besloot de beslissing niet meer te herzien, toen 'Tokio' met een jaar werd verschoven en Vermeer haar rentree maakte.

Dat heeft zich van zich afgezet. "Ik wist het al vroeg en heb me erbij neergelegd. Natuurlijk ben ik in vorm nu en had ik in Tokio heel graag meegedaan. Maar het is anders gelopen. Misschien heeft het me ook wel geholpen. Ik kan nu in alle vrijheid judoën op de toernooien. Het ging om mijn voorbereiding, om mijn herstel. Ik had niet de druk van kwalificatie. Had ik die wel gehad, dan was het mogelijk allemaal wel wat anders gelopen."

De wereld van het judo bereidt zich voor op Tokio, veel andere toernooien zijn er voorlopig niet. Vermeer: "Ik ga lekker uitrusten. Even rustig aan doen en dan verder kijken. Parijs 2024 is al over drie jaar. Dat is niet zo heel ver meer weg."

Meer uit Sport

Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

1 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

2 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

3 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

17 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

19 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

1 dag geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

1 dag geleden