Judoka Verkerk zwaait op advies van oud-voetballer Vlaar op WK af
BOEDAPEST (ANP) - Voor judoka Marhinde Verkerk (35) is het vrijdag haar laatste dag als topsporter. De wereldkampioene van 2009 (tot 78 kilogram), die deelname aan de Spelen misliep, verheugt zich op een nieuw hoofdstuk in haar leven. Op advies van onder anderen oud-voetballer Ron Vlaar zwaait Verkerk deze week af op de WK in Boedapest.
Na het mislopen van een olympisch ticket had Verkerk er vanaf half april even helemaal geen zin meer in. Waar deed ze het immers allemaal nog voor? Ze hield het judopak enkele weken in de kast hangen en genoot van alles wat het leven nog meer te bieden heeft.
"Ik heb me even lekker laten gaan en alles gegeten wat ik maar wilde, op de gekste momenten van de dag", zei Verkerk met een lach. "De WK hoefden voor mij echt niet meer. Maar op een bepaald moment ben ik toch maar weer gaan trainen, al was de eerste training verschrikkelijk; ik ging helemaal van mijn 'stokkie'. 'Ik wil dit niet meer', dacht ik. Het vuur was helemaal weg, terwijl mijn trainingsmaatje Juul Franssen helemaal gefocust is op de Spelen."
Wereldtitel
Ze wisselde erover van gedachten met bekenden, onder meer bij haar fysieke trainer Hans Kroon. "Daar spreek ik ook regelmatig met Ron Vlaar, met wie ik een goede band heb, en hij heeft me nadrukkelijk geadviseerd om toch afscheid te nemen op de WK. Hij moest zelf stoppen door blessureleed en zei dat het een voorrecht is om op de WK afscheid te kunnen nemen."
En dus reisde Verkerk onlangs naar Boedapest, waar ze na 2009 haar tweede wereldtitel kan veroveren. "Voor mij is het doel om het goed af te sluiten en te genieten. Een WK-medaille kan de pijn van het mislopen van de Spelen niet verzachten; dat is niet waarvoor ik nog vier jaar doorging", aldus de Rotterdamse, die twaalf jaar geleden in een uitverkocht Ahoy opzien baarde met de wereldtitel.
Niet mislukt
"Het mislopen van Tokio zal voor altijd een teleurstelling blijven, maar daarmee is mijn carrière niet mislukt. De cyclus is rond, ik ben 35 jaar en het is tijd voor wat anders. Ik heb het maximale van mijn lijf gevraagd en mijn lichaam wil niet meer. Ik heb slijtage in mijn schouders, rug en knieën."
De afgelopen jaren was Verkerk naast haar loopbaan al werkzaam als interieurarchitect en dat is ook haar passie. "Daar ga ik mee door en ik wil ook iets in de sport gaan doen. Verder kijk ik ernaar uit dingen te gaan doen waarvoor ik nooit de tijd had, zoals een fotografiecursus, danslessen of Spaans leren", aldus Verkerk.
"Of naar mooie landen gaan en dan eindelijk eens wat meer zien dan alleen de sporthal en het hotel. Maar het lijkt me ook heerlijk om eens lekker op een festivalletje te staan en helemaal los te kunnen gaan, zonder dat ik aan mijn benen of voorbereiding op de WK hoef te denken."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
13 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden