Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Verkerk zwaait op advies van oud-voetballer Vlaar op WK af

Judoka Verkerk zwaait op advies van oud-voetballer Vlaar op WK af

BOEDAPEST (ANP) - Voor judoka Marhinde Verkerk (35) is het vrijdag haar laatste dag als topsporter. De wereldkampioene van 2009 (tot 78 kilogram), die deelname aan de Spelen misliep, verheugt zich op een nieuw hoofdstuk in haar leven. Op advies van onder anderen oud-voetballer Ron Vlaar zwaait Verkerk deze week af op de WK in Boedapest.

Na het mislopen van een olympisch ticket had Verkerk er vanaf half april even helemaal geen zin meer in. Waar deed ze het immers allemaal nog voor? Ze hield het judopak enkele weken in de kast hangen en genoot van alles wat het leven nog meer te bieden heeft.

"Ik heb me even lekker laten gaan en alles gegeten wat ik maar wilde, op de gekste momenten van de dag", zei Verkerk met een lach. "De WK hoefden voor mij echt niet meer. Maar op een bepaald moment ben ik toch maar weer gaan trainen, al was de eerste training verschrikkelijk; ik ging helemaal van mijn 'stokkie'. 'Ik wil dit niet meer', dacht ik. Het vuur was helemaal weg, terwijl mijn trainingsmaatje Juul Franssen helemaal gefocust is op de Spelen."

Wereldtitel

Ze wisselde erover van gedachten met bekenden, onder meer bij haar fysieke trainer Hans Kroon. "Daar spreek ik ook regelmatig met Ron Vlaar, met wie ik een goede band heb, en hij heeft me nadrukkelijk geadviseerd om toch afscheid te nemen op de WK. Hij moest zelf stoppen door blessureleed en zei dat het een voorrecht is om op de WK afscheid te kunnen nemen."

En dus reisde Verkerk onlangs naar Boedapest, waar ze na 2009 haar tweede wereldtitel kan veroveren. "Voor mij is het doel om het goed af te sluiten en te genieten. Een WK-medaille kan de pijn van het mislopen van de Spelen niet verzachten; dat is niet waarvoor ik nog vier jaar doorging", aldus de Rotterdamse, die twaalf jaar geleden in een uitverkocht Ahoy opzien baarde met de wereldtitel.

Niet mislukt

"Het mislopen van Tokio zal voor altijd een teleurstelling blijven, maar daarmee is mijn carrière niet mislukt. De cyclus is rond, ik ben 35 jaar en het is tijd voor wat anders. Ik heb het maximale van mijn lijf gevraagd en mijn lichaam wil niet meer. Ik heb slijtage in mijn schouders, rug en knieën."

De afgelopen jaren was Verkerk naast haar loopbaan al werkzaam als interieurarchitect en dat is ook haar passie. "Daar ga ik mee door en ik wil ook iets in de sport gaan doen. Verder kijk ik ernaar uit dingen te gaan doen waarvoor ik nooit de tijd had, zoals een fotografiecursus, danslessen of Spaans leren", aldus Verkerk.

"Of naar mooie landen gaan en dan eindelijk eens wat meer zien dan alleen de sporthal en het hotel. Maar het lijkt me ook heerlijk om eens lekker op een festivalletje te staan en helemaal los te kunnen gaan, zonder dat ik aan mijn benen of voorbereiding op de WK hoef te denken."

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

17 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

18 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

19 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

19 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

19 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

20 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

22 uur geleden