Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Verhagen laat in het midden of ze doorgaat tot Parijs 2024

Judoka Verhagen laat in het midden of ze doorgaat tot Parijs 2024

TOKIO (ANP) - Judoka Sanne Verhagen (28) weet nog niet of de doorgaat tot de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. De vraag of ze er over drie jaar weer bij is op de Spelen beantwoordde ze niet volmondig met "ja".

"Ik ga nu op vakantie, dan ga ik nadenken en dan zie ik wel waar het schip strandt", zei Verhagen, die net als in Rio de Janeiro in de tweede ronde van het olympische judotoernooi werd uitgeschakeld.

Nora Gjakova, de nummer 5 van de wereld, bleek net als vorige maand op de WK in Boedapest te sterk voor Verhagen. "Zij is echt heel sterk. Op de WK ging het goed en daar haalde ik wel vertrouwen uit. Maar hier lukte het toch niet en dat is gewoon een teleurstelling."

Loopbaan

Verhagen twijfelde na de Spelen van 2016 in Rio over het voortzetten van haar loopbaan. Ze besloot toch door te gaan tot Tokio, waar voor haar dus geen hoofdrol bleek weggelegd. Ze heeft naar eigen zeggen "haar leven op de kop gezet voor de Spelen".

"Iedere sporter focust zich op één ding en heeft te maken met hoogte- en dieptepunten. Ik denk dat je zoveel leert en meekrijgt, voor mij was het het absoluut waard."

Landenwedstrijd

Al na zo'n tien minuten zaten de Spelen er individueel op voor Verhagen, die begon met een zwaarbevochten overwinning op de Oostenrijkse Sabrina Filzmoser. "De eerste wedstrijd ging volgens plan, maar het ging nog niet zo lekker als gehoopt. Ik wist dat die eerste partij een opstap zou zijn voor de tweede."

Verhagen doet met de Nederlandse judoploeg nog wel mee aan de gemengde landenwedstrijd. "Ik zie dat onderdeel niet als herkansing. Ik heb gewoon alsnog zin om daar te judoën en daar te staan met zijn allen. Ik beschouw het ook niet als troost. Het is een nieuw onderdeel en ik heb er gewoon zin in."

Verhagen is de nummer 28 van de wereld. Ze kreeg pas eind juni de toezegging dat ze naar Tokio mocht.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

6 uur geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

9 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

11 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

22 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

1 dag geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden