Judoka Verhagen laat in het midden of ze doorgaat tot Parijs 2024
TOKIO (ANP) - Judoka Sanne Verhagen (28) weet nog niet of de doorgaat tot de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. De vraag of ze er over drie jaar weer bij is op de Spelen beantwoordde ze niet volmondig met "ja".
"Ik ga nu op vakantie, dan ga ik nadenken en dan zie ik wel waar het schip strandt", zei Verhagen, die net als in Rio de Janeiro in de tweede ronde van het olympische judotoernooi werd uitgeschakeld.
Nora Gjakova, de nummer 5 van de wereld, bleek net als vorige maand op de WK in Boedapest te sterk voor Verhagen. "Zij is echt heel sterk. Op de WK ging het goed en daar haalde ik wel vertrouwen uit. Maar hier lukte het toch niet en dat is gewoon een teleurstelling."
Loopbaan
Verhagen twijfelde na de Spelen van 2016 in Rio over het voortzetten van haar loopbaan. Ze besloot toch door te gaan tot Tokio, waar voor haar dus geen hoofdrol bleek weggelegd. Ze heeft naar eigen zeggen "haar leven op de kop gezet voor de Spelen".
"Iedere sporter focust zich op één ding en heeft te maken met hoogte- en dieptepunten. Ik denk dat je zoveel leert en meekrijgt, voor mij was het het absoluut waard."
Landenwedstrijd
Al na zo'n tien minuten zaten de Spelen er individueel op voor Verhagen, die begon met een zwaarbevochten overwinning op de Oostenrijkse Sabrina Filzmoser. "De eerste wedstrijd ging volgens plan, maar het ging nog niet zo lekker als gehoopt. Ik wist dat die eerste partij een opstap zou zijn voor de tweede."
Verhagen doet met de Nederlandse judoploeg nog wel mee aan de gemengde landenwedstrijd. "Ik zie dat onderdeel niet als herkansing. Ik heb gewoon alsnog zin om daar te judoën en daar te staan met zijn allen. Ik beschouw het ook niet als troost. Het is een nieuw onderdeel en ik heb er gewoon zin in."
Verhagen is de nummer 28 van de wereld. Ze kreeg pas eind juni de toezegging dat ze naar Tokio mocht.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden