Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Van 't End worstelt met nieuwe regels vlak voor WK

Judoka Van 't End worstelt met nieuwe regels vlak voor WK

ARNHEM (ANP) - Judoka Noël van 't End is nagenoeg zeker van deelname aan zijn derde Olympische Spelen, maar de wereldkampioen van 2019 in de klasse tot 90 kilogram beleeft naar eigen zeggen wel een 'minder' jaar. Hij worstelt met nieuwe wedstrijdregels van de mondiale bond.

"De regels zijn veranderd en daar hou ik niet van. Ik ben al wat ouder, ik wil me niet aanpassen", zegt Van 't End in aanloop naar de WK in Abu Dhabi, die zondag beginnen. "Ik wil mijn tegenstander door de lucht laten vliegen, want dat is wat de mensen willen zien toch? Ik wil beetpakken, zoeken, kijken en dan toeslaan, maar door de nieuwe regels krijg ik daar de tijd niet voor. Elke poging tot een aanval is tegenwoordig al goed. Het gevolg is dat ik vaker tegen straffen voor passiviteit aanloop. Ik werk er hard aan om me er meer bewust van te worden, maar ik vind dat best lastig. Hopelijk kan ik het op de WK op de mat laten zien."

Het is alweer vijf jaar geleden dat Van 't End wereldkampioen werd. Hij heeft dat succes niet meer kunnen evenaren, maar die titel voelt absoluut niet als een last, zegt de judoka uit Driebergen. "Die titel draag ik altijd bij me. Als ik naar de mat loop en word aangekondigd als voormalig wereldkampioen, dan geeft me dat altijd weer een boost."

Olympische ranking

In Abu Dhabi wereldkampioen worden kan, zegt Van 't End. "Ik hoef niemand te vrezen en als ik een judoka tref die hetzelfde spelletje wil spelen, dan win ik 99 van de 100 keer. Maar als mijn tegenstander voor straffen gaat, dan wordt het lastiger voor mij", aldus de judoka, die overigens kritisch is op de toernooikalender. "Zo kort voor de Olympische Spelen een WK houden slaat nergens op. Het is zonder aanpassing van mijn trainingen niet mogelijk om op beide toernooien te kunnen pieken. De internationale federatie is duidelijk niet op de hand van de judoka's."

Van 't End staat hoog genoeg op olympische ranking voor Parijs, maar helemaal zeker is hij nog niet van deelname. In Abu Dhabi is het wel zaak punten te scoren. "Ik zou liever al helemaal zeker zijn van kwalificatie, zoals bij de Spelen van Rio en Tokio het geval was. Helaas ben ik dit keer nog niet helemaal veilig en dat is nieuw voor mij. Het klinkt gek, maar ik vond het best geinig dat ik nu eens moest nadenken over hoe dat nu zit met die punten. Het gaf me het inzicht dat ik er nog wel even aan moet trekken."

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

7 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

8 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

9 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

10 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

10 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden