Judoka Van 't End worstelt met nieuwe regels vlak voor WK
ARNHEM (ANP) - Judoka Noël van 't End is nagenoeg zeker van deelname aan zijn derde Olympische Spelen, maar de wereldkampioen van 2019 in de klasse tot 90 kilogram beleeft naar eigen zeggen wel een 'minder' jaar. Hij worstelt met nieuwe wedstrijdregels van de mondiale bond.
"De regels zijn veranderd en daar hou ik niet van. Ik ben al wat ouder, ik wil me niet aanpassen", zegt Van 't End in aanloop naar de WK in Abu Dhabi, die zondag beginnen. "Ik wil mijn tegenstander door de lucht laten vliegen, want dat is wat de mensen willen zien toch? Ik wil beetpakken, zoeken, kijken en dan toeslaan, maar door de nieuwe regels krijg ik daar de tijd niet voor. Elke poging tot een aanval is tegenwoordig al goed. Het gevolg is dat ik vaker tegen straffen voor passiviteit aanloop. Ik werk er hard aan om me er meer bewust van te worden, maar ik vind dat best lastig. Hopelijk kan ik het op de WK op de mat laten zien."
Het is alweer vijf jaar geleden dat Van 't End wereldkampioen werd. Hij heeft dat succes niet meer kunnen evenaren, maar die titel voelt absoluut niet als een last, zegt de judoka uit Driebergen. "Die titel draag ik altijd bij me. Als ik naar de mat loop en word aangekondigd als voormalig wereldkampioen, dan geeft me dat altijd weer een boost."
Olympische ranking
In Abu Dhabi wereldkampioen worden kan, zegt Van 't End. "Ik hoef niemand te vrezen en als ik een judoka tref die hetzelfde spelletje wil spelen, dan win ik 99 van de 100 keer. Maar als mijn tegenstander voor straffen gaat, dan wordt het lastiger voor mij", aldus de judoka, die overigens kritisch is op de toernooikalender. "Zo kort voor de Olympische Spelen een WK houden slaat nergens op. Het is zonder aanpassing van mijn trainingen niet mogelijk om op beide toernooien te kunnen pieken. De internationale federatie is duidelijk niet op de hand van de judoka's."
Van 't End staat hoog genoeg op olympische ranking voor Parijs, maar helemaal zeker is hij nog niet van deelname. In Abu Dhabi is het wel zaak punten te scoren. "Ik zou liever al helemaal zeker zijn van kwalificatie, zoals bij de Spelen van Rio en Tokio het geval was. Helaas ben ik dit keer nog niet helemaal veilig en dat is nieuw voor mij. Het klinkt gek, maar ik vond het best geinig dat ik nu eens moest nadenken over hoe dat nu zit met die punten. Het gaf me het inzicht dat ik er nog wel even aan moet trekken."
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
15 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
21 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
1 dag geleden